Klasyczne schody do Twojego domu

Schody są elementem konstrukcji domu, które umożliwiają komunikację pomiędzy rożnymi poziomami. Schody dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrzne. To jak one będą zależy tylko od naszej kwestii, a wybór mamy ogromny.

Jakie schody z kamienia budowane są w Mazowieckim?

Kobieta na schodach z kamieniaMontowane schody z kamienia w Mazowieckim są głównie wykonywane granitu lub marmuru. W schodach wykonywanych z kamienia ważny jest nawet najmniejszy szczegół. Każdy element powinien być idealnie dopasowany do siebie, sprawi to, że takie schody kamienne będą niezawodne. Materiał wykończeniowy na schody kamienne dana firma z Wrocławia oferuje w wielu wzorach, które są niepowtarzalne. Schody z kamienia posiadają takie zalety jak mrozoodporność, antypoślizgowość, sprawia to, że również można je montować na zewnątrz naszego domu. Firma z Wrocławia oferuje:

  • doradztwo,
  • najlepsze materiały,
  • gwarancje trwałości,
  • montaż

 

Schody granitowe czy marmurowe?

Schody z kamieniaSchody wykonywane z marmuru będą posiadały takie same właściwości jak kamień, z które zostały wykonane. Schody marmurowe będą bardzo dobrze widoczne w naszym wnętrzu, czasem jednak może je przytłoczyć. Na schodach marmurowych będą widoczne charakterystyczne żyłki. Marmur szczególnie stał się popularny dzięki swojemu dekoracyjnemu wyglądowi. Bardzo łatwo można go skomponować z innymi materiałami. Jest łatwy w obróbce. Schody granitowe są odporne na korozję oraz na wysokie temperatury. Jedynak w porównaniu do granitu jest on mniej odporny na ścieranie oraz ściskanie. Materiał ten należy regularnie czyścić oraz konserwować. Poza tym schody wykonane z marmuru nie mogą znajdować się na zewnątrz, ponieważ nie są one odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Schody granitowe przede wszystkim nie maja takiego połysku jak marmur. Granit jako materiał nie nagrzewa się, więc bardzo dobrze nadaje się na schody zewnętrzne. Dużą zaletą w porównaniu z marmurem, jest to że nigdy nie staną się śliskie. Schody granitowe są łatwe w konserwacji. Nie trzeba używać żadnych środków nabłyszczających. Najlepszym wyborem na schody do domu będą granity w odcieniach zieleni, żółci, brązu. Zaletami granitu jest jego estetyczny oraz szlachetny wybór. Materiał ten jest trwały, ale jednocześnie można bardzo łatwo do obrobić. Granit jest odporny na ścieranie, zarysowania, przebarwienia oraz plamy. Jest odporny na różnice temperatur, na kwasy oraz wilgoć.

Czy folie budowlane z hurtowni są potrzebne podczas budowy schodów?

folia budowlanaPodczas wykonywania schodów zewnętrznych, szczególnie gdy stykają się one ze ścianami fundamentowymi potrzebne będą nam folie budowlane. Czasem również potrzebne są przy budowie schodów wewnętrznych. Schody żelbetowe bardzo często swoje fundamenty posiadają poniżej poziomu podłogi, a nawet w warstwie podsypki, czy gruntu. W takim przypadku nasze fundamenty należy odpowiednio zabezpieczyć przede wszystkim przed wilgocią. Fundamenty budowanych schodów powinny być zabezpieczone izolacja pionową oraz poziomą. Izolacja ta jest izolacja przeciwwilgociową fundamentów schodów. Izolacja pionowa oraz pozioma jest wykonywana z foli budowlanych. To jakiej foli się dokładnie użyje zależy ok kilka czynników m.in. od poziomy wód gruntowych oraz od występowania wód okresowo podnoszących się. Jeśli poziom wód gruntowych znajduje się nisko to wystarczy izolacja typu lekkiego. Jeśli natomiast poziom wód gruntowych jest wysoki to należy zastosować izolację typu ciężkiego. Dy woda okresowo podnosi się to nalepiaj zastosować izolację typu średniego. Internetowa hurtowania budowlana jest miejscem, w którym wybierzemy na pewno wszystkie elementy potrzebne do budowy naszych schodów, lub już gotowe elementy. Zakupu w tym przypadku możemy dokonywać nie wychodząc z domu, więc to na pewno jest dobre rozwiązanie w przypadku osób zapracowanych.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:


Podsumowanie

Schody są istotną częścią każdego domu. Nie tylko łączą one różne poziomy, ale również bardzo często są wykonywane przed drzwiami zewnętrznymi oraz na tarasach. Schody mogą być wykonywane z przeróżnych materiałów, wszystko zależy tylko od tego co pasuje nam do wnętrz.