Klatki z drewna – idealne rozwiązanie

Domowe psy mają w domu dobrze i świetnie się bawią ze swoimi właścicielami, jednak nawet bardzo grzeczne psy mogą przemienić się w małe diabełki, gdy muszą zostać same w domu. Niekiedy właściciel wychodzi do pracy, a po powrocie nie poznaje własnego domu. W takiej sytuacji pomóc mogą tylko klatki z drewna. Pies wchodzi do takiej klatki wyściełanej ulubionej kocykiem i czeka na właściciela. Więcej o zaletach tego rozwiązania niżej.

Zalety stosowania klatek z drewna

klatki z drewna dla pieskaJak wiadomo, niektóre psy całkiem dobrze znoszą samotność. Inne niestety wariują pozostawione same w domu. Brak właściciela sprawia, że podejmują one działania, których nie podjęliby w towarzystwie właściciela. Gryzienie butów, poduszek czy nawet mebli. Niektóre psy potrafią nawet załatwić na w miejscu, gdzie najbardziej czują zapach właściciela, np. w łóżku. Takie zachowanie może doprowadzić nawet najbardziej kochającego właściciela do załamania. W niektórych przypadkach są to tylko szkody materialne, jednak czasami pies zabiera się do gryzienia kabli, co może skończyć się dla niego źle. Jeśli żadne środki odstraszające lub uspokajające nie działają, warto poprosić o radę behawiorystę. Może one zalecić kupno odpowiedniej klatki. Chodzi oczywiście o klatki z drewna dla pieska. W takiej klatce umieszcza się psiaka na czas naszej nieobecności w domu. W klatce umieszcza się miskę z wodą oraz trochę karmy. Nie zaszkodzi też zostawić jakiejś zabawki i ulubionego kocyka.

Wiele osób martwi się, że klatki z drewna dla pieska będą utrapieniem, że będą się one tam czuły bardzo źle. Jednak nie ma się co martwić, psy traktują swoje klatki jako miejsce do wypoczynku. Czasem nawet idą położyć się spać do takiej klatki, nawet jeśli jest ona otwarta i właściciel jest cały czas w domu.