Kleszcz a borelioza

Wiele osób żyje w mylnym przekonaniu, że każdy kleszcz roznosi boreliozę. Na szczęście, nie jest to prawda – wówczas liczba zachorowań byłaby o wiele wyższa. Skąd jednak mamy wiedzieć, czy kleszcz, który nas ugryzł roznosi tę paskudną chorobę, czy nie? W takim celu warto udać się na badanie, które ustali, czy kleszcz jest roznosicielem boreliozy.

Badanie kleszczy na boreliozę

kleszcz badanieWiele osób nie może znieść niepokoju, jaki towarzyszy im po ukąszeniu kleszcza. W końcu nawet po jego usunięciu, nie wiadomo od razu, czy zostaliśmy zarażeni, czy nie. Na ewentualne objawy trzeba trochę poczekać, a to niektórych wykańcza nerwowo. Dlatego właśnie wynaleziono metodę, aby sprawdzić, czy boreliozą mógł nas zarazić dany kleszcz badanie tego rodzaju odbywa się w specjalnych laboratoriach, które specjalizują się właśnie w tej konkretnej dziedzinie. Jeżeli zatem brakuje nam cierpliwości i nie chcemy się zastanawiać, czy zachorujemy, czy nie – możemy udać się do takiego miejsca. Badanie stosunkowo szybko ustali obecność boreliozy u danego kleszcza i uzyskamy wiedzę, z którą będzie można już coś zrobić. Jeżeli kleszcz nie ma boreliozy, możemy spać spokojnie i całą tę historię wrzucić jak najszybciej w niepamięć. Jeśli natomiast okaże się, że od tego konkretnego kleszcza mogliśmy się zarazić, należy jak najprędzej skontaktować się z lekarzem, który powie, co mamy robić dalej. Szybka reakcja w leczeniu jest zawsze ważna.

Nie musimy zatem czekać w obawie o nasze zdrowie na objawy boreliozy, lub ich brak. Możemy od razu uzyskać potrzebne nam informacje i w razie czego, podjąć odpowiednie działania. Takie rozwiązanie jest prostsze i oszczędza nam wielu nerwów. Oczywiście, jeśli okaże się, że kleszcz miał boreliozę, najpewniej się zestresujemy, ale czym szybciej wykrywa się chorobę, tym zazwyczaj lepiej się ją leczy.