Klocki wspierające rozwój dzieci

Zazwyczaj pierwszą zabawkom naszego dziecka są gryzaki oraz grzechotki. Później kiedy nasze dziecko już samodzielnie siedzi zaczynamy kupować mu bardziej rozwojowe rzeczy do zabawy. Oczywiście rekomendowane są klocki oraz drewniane puzzle. Jedne i drugie za kupimy w popularnych sklepach z Zabawkami dziecięcymi.

Jakie klocki wybrać dla małych dzieci?

klocki dla małych dzieciPrzede wszystkim bez względu na firmę klocki dla małych dzieci muszą być bezpieczne. Po pierwsze znaczy to, że muszą mieć wszelkie go rodzaju potrzebne atesty i normy bezpieczeństwa. Po drugie musimy je dobrać odpowiednie do wieku dziecka. Znaczy to, że nie możemy podać rocznemu dziecku klocki o małych wymiarach. Grozi zadławieniem. Oczywiście na wszystkich opakowaniach z zabawkami pisze dla jakiego wieku są one odpowiednie. Dla małego dziecka takiego około roku powinniśmy wybierać zatem Klocki dużych rozmiarów mogą być one z Najwyższej jakości plastiku lub najlepiej drewniane. Jednej drugie znajdziemy w popularnych sklepach stacjonarnych nawet marketach ogólnospożywczy. Trzeba interpretować także cieszę się coraz większym zainteresowaniem jeśli chodzi o sprzedaż zabawek. Szczególnie w okresie dnia dziecka, Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołaja. Oczywiście Klocki niewątpliwie wspierają rozwój i motorykę naszych dzieci.

Niewątpliwie jeśli chcemy by nasze dziecko dobrze się rozwijało musimy o to zadbać. Od samego początku nie należy kupować interaktywnych, świecących, grających i śpiewających zabawek. Zdecydowanie specjaliści i pediatrzy zalecają kupowanie zabawek, które wspierają rozwój manualny uczą logicznego myślenia od samego początku. Takich na szczęście sprzedaży bardzo dużo należą do nich między innymi klocki drewniane czy też puzzle. Pierwszymi klockami mogą być zwykle czarno białe kwadraty.