Kolorowe materace w jednym ze sklepów

 

Gdy ostatnim razem byłem w jednym ze sklepów, w których można było kupić meble i wyposażenie do domu przeżyłem mały szok. W ofercie sklepu były materace w naprawdę całej gamie kolorystycznej. Dotąd sądziłem, że materace robi się wyłącznie w kolorze białym lub szarym.

To była nowość w tamtym sklepie z materacami

sklep z materacamiGdy powiedziałem o tym żonie ta stwierdziła, że jest to doskonały pomysł. W końcu kój naszego dziecka był bardzo kolorowy – nie zaszkodziłoby, gdyby dodatkowo kolorowy był też materac. Po chwili zastanowienia przyznałem jej rację. Postanowiliśmy podjechać z powrotem do sklepu i zobaczyć, jakie są ceny. Od razu ubraliśmy się i obraliśmy kurs na sklep z materacami. Szybko znaleźliśmy się na miejscu i zaczęliśmy oglądać to, co akurat było wystawione. Okazało się, że było tam bardzo wiele materaców różnej grubości i miękkości. Jeśli chodziło o kolory, sprzedawca powiedział, że są oni w stanie skombinować je w praktycznie każdym istniejącym odcieniu. To była bardzo dobra wiadomość – ponieważ nasze ściany nie były w standardowym kolorze mieliśmy świadomość tego, że będziemy potrzebować materaca w szczególnej barwie. Zgodnie z zapewnieniem sprzedawcy, faktycznie nie był to problem. Zamówiliśmy w sklepie materac o takiej grubości jaki nas interesował, z kolei kolor wybraliśmy na ekranie monitora. Odbiór był zaplanowany na przyszły tydzień, ale już po czterech dniach dostaliśmy telefon, że wszystko jest gotowe. W rzeczywistości materac wyglądał jeszcze lepiej, niż na komputerowej wizualizacji.

Od razu wstawiliśmy go do pokoju naszego dziecka. Idealnie zgrywał się z kolorem ścian. Byliśmy zachwyceni tym, jak wszystko zaczęło w końcu do siebie pasować. Materac nie był drogi, ale prawda jest taka, że wydalibyśmy na niego każde pieniądze – był tego warty.