Korzystamy z pomocy w rekrutacji

Na pierwszy rzut oka proces rekrutacji nowych pracowników wydaje się bardzo prosty. Jednakże część pracodawców przekonuje się, że nie tylko napisanie ogłoszenia, ale również selekcja i wybór najlepszego z kandydatów może sprawić znaczny problem. Z tego właśnie powodu coraz powszechniejszym rozwiązaniem wydaje się korzystanie z usług profesjonalnych podmiotów zewnętrznych, które w znacznym stopniu wspierają ten proces.

Skuteczna rekrutacja pracowników

pomoc w rekrutacji pracowników szczecinChoć pokutuje stereotyp, że z usług firm zewnętrznych w zakresie rekrutacji pracowników korzystają przede wszystkim duże korporacje czy międzynarodowe koncerny, coraz częściej właściciele małych i średnich firm decydują się na takie usługi. Jeżeli interesuje nas pomoc w rekrutacji pracowników szczecin jest odpowiednim miastem do skorzystania z usługi. Agencje pracy powstały z myślą o średniej wielkości firmom, których są na tyle małe, iż nie posiadają własnych działów HR. Pracodawcy, którzy choć raz poszukiwali odpowiedniego pracownika mają świadomość, że znalezienie kandydata na wolne stanowisko nie jest proste. Z tego właśnie powodu zarówno pomoc, jak i wskazówki w oparciu o profesjonalną wiedzę są bardzo cenne, więc i zainteresowanie takimi usługami rośnie z każdym rokiem. Zainteresowanie to wynika również z dużej ilości wolnych etatów i potrzeby zatrudniania specjalistów.

W zależności od tego, czego oczekuje pracodawca, taka firma zewnętrzna może przejąć część albo całość procesu selekcji czy rekrutacji, zaczynając od propozycji wynagrodzenia, przez prowadzenie testów kompetencji, aż po rozmowy, spotkania, symulacje i ostateczne rekomendowanie kandydatów, którzy spełniają określone wymagania. Ostateczna decyzja odnośnie zatrudnienia kandydata podejmowana jest oczywiście przez pracodawcę.