Kosmetyki z bakuchiolem

Aktualnie w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry znajdziemy retinol. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków do skóry dojrzałej. Mimo tak dużej popularności retinolu wiele osób obawia się pielęgnacji kosmetykami zawierającymi tę substancję. Spowodowane jest to, chociażby uwrażliwieniem skóry i początkowym pogorszeniem kondycji cery.

Kosmetyki z bakuchiolem do pielęgnacji skóry

bakuchiol serumW ostatnim czasie pojawił się nowy składnik w świecie kosmetyków. Przez wielu jest nazywanym nawet zamiennikiem retinolu. Popularna jest również nazwa roślinny retinol. Mowa tu o bakuchiolu który jest pozyskiwany z rośliny o nazwie psoralea, która znana jest od wieków w tradycyjnej medycynie indyjskiej i chińskiej. Tam roślina ta wykorzystywana jest do wspomagania chorób skóry oraz jest środkiem przeciw zapalnym. Mimo że roślina ma zupełnie inną budowę chemiczną od retinolu, wykazuje bardzo zbliżone działanie. Bakuchiol nie wywołuje podrażnień skórnych oraz zaczerwienienia i doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej podatnej na różnego rodzaju reakcje i odczyny alergiczne. Kosmetyki z tym składnikiem poprawiają jędrność oraz elastyczność skóry. I przyśpieszają regenerację oraz odnowę naskórka. Substancja ta ma działanie złuszczające i redukujące przebarwienia. Oprócz tego neutralizuje wolne rodniki opóźniając tym samym procesy starzenia skóry. Kosmetyki z tym składnikiem możemy spotkać w różnej formie. Między innymi bardzo popularny jest bakuchiol serum czy krem, który wyrównuje koloryt skóry. Zarówno serum jak i krem są bardzo łatwe w użyciu dlatego coraz więcej producentów decyduje się na wykorzystanie bakuchiolu w swoich kosmetykach.

Kosmetyki zawierające bakuchiol powodują, że skóra staje się gładka, promienista i jędrna. Składnik ten nie jest również wrażliwy na promienie słoneczne dlatego bez obaw można go stosować w ciągu dnia. Kosmetyki z tym składnikiem są doskonałą alternatywą dla retinolu.