Coraz częściej sytuacja zmusza nas, że zaciągamy kredyt gotówkowy. Mamy w tym momencie na celu zrealizowanie pewnych planów, marzeń o charakterze materialnym, czy też bieżących potrzeb.

Niestety, pomimo, że stosunkowo łatwo jest zaciągnąć kredyt, to jednak trudno jest go spłacić. Niekiedy nawet popadamy w pętlę zobowiązań, zaciągamy kolejne zobowiązanie, zaś nasze długi rosną. Każdego dnia nasz dług staje się coraz większy, a my nie wiemy skąd wziąć pieniądze, aby go spłacić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Co zrobić, jeżeli nie mamy możliwości spłacić dotychczasowe zobowiązania, zaś niespłacone odsetki stają się coraz wyższe? Warto znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie, ponieważ dłużnik może spotkać się z bardzo trudnymi konsekwencjami.

 

windykacja należnościJak wybrnąć z długów?

Istnieje kilka sposobów, aby wybrnąć z zaległych zobowiązań. Jest istotne, aby wybrać najlepszy z nich, ponieważ w przypadku, kiedy spłacamy w terminie zaległych rat, po prostu grozi nam windykacja, a w następnej kolejności postępowanie komornicze. Nie warto dopuszczać do takiej sytuacji i najlepszym wyjściem jest kredyt konsolidacyjny, który to sprawi, że połączymy kilka zaległych i niespłaconych kredytów, a tym samym odsetki staną się niższe. Obecnie wiele banków na rynku, oferuje zadłużonym klientom kredyty konsolidacyjne, co sprawia, że warto przyjrzeć się tym propozycjom. Jest to jedyna możliwość, aby spłacić dług, ponieważ kredyty połączone w jeden są tańsze, a tym też o wiele łatwiej je spłacać.

 

windykacja wierzetelnościJak wybrać konsolidację dla siebie?

Mając na uwadze wybór kredytu konsolidacyjnego, powinniśmy zastanowić się, jaki bank daje nam najlepszą ofertę. Zanim, więc podejmiemy decyzję zwróćmy uwagę na wysokość odsetek, a także czas spłaty. Bardzo istotne są także dodatkowe opłaty i prowizje, jakie bank pobiera za przyznanie nam kredytu konsolidacyjnego. Istotne jest, aby kredyt był stosunkowo tani, ponieważ tylko w ten sposób mamy możliwość wyjść z pętli długu.

 

długBorykając się z windykacją

Niestety, czasem nawet wówczas, kiedy podejmiemy kredyt konsolidacyjny i tak nie jesteśmy wstanie spłacić go w należytym terminie. Dzieje się tak z wielu różnych powodów. Niekiedy mamy do czynienia z niespodziewanymi wydatkami, czy też stracimy nieoczekiwanie pracę. W takiej sytuacji nie pomoże nam nawet konsolidacja zaciągniętych wcześniej kredytów. Tym samym stajemy się niewypłacalni i sprawą zajmuje się firma windykacyjna. Jak postąpić w takiej sytuacji? Musimy zdawać sobie sprawę, że windykacja jest procesem ściągnięcia zalegających zobowiązań. Zostaje nam przydzielona osoba zwana windykatorem, która to bada szczegółowo naszą sytuację materialną. Oczywiście zawsze należy próbować porozumieć się z windykatorem, albowiem, jeżeli tego nie zrobimy i nadal kredytu nie będziemy spłacać, bank wytoczy nam proces sądowy, a to z kolei zakończy się zajęciem komorniczym naszych dóbr materialnych. Windykator nie ma prawa, aby zająć nasz samochód, mieszkanie czy też pensję, jednakże komornik, ma do tego pełne uprawnienia.

Spróbujmy, więc procesu porozumienia. Ustalmy, jakie realnie kwoty możemy wpłacać miesięcznie i w jakim czasie jesteśmy wstanie uregulować zobowiązanie wraz z zalegającymi odsetkami. Pamiętać należy także, że windykacja i zajęcie komornicze, wiąże się dla nas z dodatkowymi kosztami. Kosztów tych na pewno należy unikać, co sprawia, że kredyt powinniśmy starać się spłacić jak najszybciej.

 


 

pożyczkaInformacje:

 


 

kredytNajczęstsze powody powstawania zadłużenia:

 • kredyt
 • utrata dochodów
 • przypadek losowy
 • nieporozumienie
 • zatajenie ważnych kwestii

 

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Grzegorz

  Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest nie branie żadnego kredytu.

  1. Wera

   Ale nie da się tak, trzeba gonić za hajsem.

 2. Maciej

  To weźmy nowy na spłatę starego..

 3. Maja

  Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie biora kredyty na coś? To jest głupota

 4. Tomek

  Sprzedajmy windykatorom nasze długi i będzie spokój

 5. Zenek

  I kasę też od razu dostaniemy, mniej ale zawsze:)

 6. Olka

  To jest bardzo niedobrze, ale nie należy barć następnego kredytu na spłatę poprzedniego

 7. Aśka

  Statystyczny Polak weźmie następny..

 8. Maciej

  I to jest słabe.. Że kredyt łatamy kredytem..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.