Co kupić w sklepie wędkarskim, wybierając się na łowisko?

Niektóre sklepy wędkarskie mają naprawdę szeroki asortyment. Dzięki temu jest z czego wybierać, kiedy osoba wybiera się na łowisko. Niemniej jednak czasami problem może stanowić decyzja, co warto kupić. W co się zaopatrzyć, aby czerpać jak najwięcej korzyści z wędkowania?

Sklep wędkarski i podstawowe wyposażenie wędkarza

asortyment internetowej hurtowi wędkarskiejJeśli się dużo i od dawna wędkuje, z pewnością nie ma się problemu z wyborem stosownego i dobrego sprzętu. W sytuacji jednak, kiedy dopiero zaczynasz przygodę z łowieniem ryb, warto skorzystać z podpowiedzi na temat przydatnego ekwipunku. W sklepie wędkarskim kupisz (to może być ci potrzebne):

  • wędzisko, czyli wędkę
  • żyłkę
  • haczyki i spławiki
  • kołowrotek
  • wyhaczarkę
  • podpórkę pod wędkę

W zależności od metody wędkowania potrzebne będą różne dodatkowe przybory. Jednym z nich jest właśnie wyhaczarka, która służy do wyciągania z pyszczków ryb haczyka. Nie można więc do końca doradzić, jeżeli nie wie się, jaką metodę obrał sobie początkujący. Pewne jest natomiast, że lepiej zdecydować się właśnie na jedną, ponieważ nie będzie wówczas trzeba kupować całego sprzętu od razu. Poza tym łatwiej będzie najpierw zdobyć doświadczenie w jednym z rodzajów wędkowania niż we wszystkich od razu. Najlepiej utrwalać sobie wiedzę stopniowo. Poza dokonaniem zakupów w sklepie wędkarskim trzeba także wyposażyć się w kartę wędkarską. Trzeba ją sobie najpierw wyrobić. Koszt nie jest wysoki, ale trzeba brać pod uwagę również obowiązkowe składki na łowisko, do którego chce się należeć. Przed podbiciem karty trzeba zdać egzamin z Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Dzięki znajomości tego dokumentu, będziesz mieć wiedzę na temat tego, jak i gdzie łowić.

Największy wybór mają hurtownie wędkarskie online

wędki zakupione w hurtowni wędkarskiej onlineJeżeli w okolicy nie ma dobrze wyposażonego sklepu wędkarskiego albo obsługa jest w nim mało pomocna, lepszym wyborem może być hurtownia wędkarska online. Tam na pewno będzie można zadać nurtujące cię pytania i poradzić się odnośnie konkretnych produktów. Właściciele takich hurtowni zazwyczaj mają bogatą wiedzą na temat wędkowania, więc porada na pewno będzie fachowa. Wiadomo też, że wybór internetowa hurtownia wędkarska na pewno ma większy niż osiedlowy sklep. Jeśli zaś coś jest chwilowo niedostępne, często jest także możliwość sprowadzenia. Warto zatem nieraz robić zakupy przez internet i mieć pewność, że zakupiony towar będzie sprawował się bez zarzutu.

Impregnat Nikwax, czyli skuteczna ochrona obuwia

buty zabezpieczone impregnatem nikwaxPoza sprzętem do łowienia warto pomyśleć o stosownym stroju na łowisko. Na pewno trzeba ubrać się w rzeczy, których nie będzie szkoda zniszczyć. Najlepiej, kiedy są ciemne. Kluczową rolę odgrywają buty. Powinny być oczywiście dostosowane do wyboru metody wędkowania. Jeśli jednak nie planuje się celowo wchodzić do wody, dobrym wyborem będą buty Chiruca. Są one trwałe i wyjątkowo odporne na trudne warunki. Nawet jeżeli zdarzy się kontakt z wodą, nie przemokną. Jednocześnie pozwalają stopie oddychać, więc nie ma możliwości, aby przy długim użytkowaniu stopa okazała się na przykład odparzona. Należy jednak pamiętać, że każdy but zniszczy się, jeśli nie będzie się dbało o jego konserwację. Co jakiś czas trzeba zatem użyć impregnatu, aby zachować właściwości obuwia. Na pewno nie można o tym zapomnieć po wystawieniu ich na trudne warunki. Poza butami Chiruca sprawdzą się także buty Meindl. Są bardzo podobne w swej konstrukcji i równie odporne. Wiele osób używa ich do chodzenia po górach, ale także na co dzień. Sprawdzą się naprawdę w różnych warunkach, nieraz bardzo trudnych. Z pewnością więc na rybach będą jak znalazł, a wówczas niestraszne będzie żadne błoto. Łatwo można je później wyczyścić i z powrotem doprowadzić do ładu. Nieraz zresztą da się je kupić w sklepie wędkarskim razem z impregnatem, co świadczy o tym, że zdadzą egzamin na łowisku.


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • Silesia Sports – sklep internetowy oferujący buty chiruca i namioty turystyczne
  • Wedkuje.pl – wędkarski portal internetowy z poradami i wiadomościami
  • Sezonnaleszcza.pl – hurtownia wędkarska online oferująca markowy sprzęt wędkarski

Podsumowanie

Wyposażenie na łowisko powinno być dopasowane do rodzaju wędkowania, jakim chce się człowiek zająć. Na pewno musi być też funkcjonalne i dobrej jakości. Dzięki temu będzie można czerpać z łowienia ryb pełne korzyści.