Kupno granulowanego obornika

Niedawno odziedziczyłam po rodzicach gospodarstwo rolne. Nie chciałam go sprzedawać, dlatego zajęłam się uprawą roli. Chociaż muszę przyznać, nie miałam do tego zbyt dużego powołania. Miałam problem z tym, aby uzyskać obfite plony, które pozwoliłyby mi na przyzwoity zarobek. Porozmawiałam na ten temat z moją sąsiadką, która miała dla mnie skuteczne rozwiązanie tej sytuacji.

Zalety obornika bydlęcego

bydlęcy obornik granulowanyDowiedziałam się od niej, że to wszystko dlatego, że nie stosuje odpowiedniego nawozu. Bardzo poleciła mi ona bydlęcy obornik granulowany. Powiedziała, że zagwarantuje on odpowiednie warunki do wzrostu roślin, które uprawiam, a to z kolei przyczyni się do bardziej obfitych plonów na jesień. Dodatkową zaletą obornika jako nawozu jest to, że jest w pełni ekologiczny i naturalny. Najlepsza, według nie jest forma granulatu, ponieważ dzięki temu nawóz wolniej rozpuszcza się w wodzie, a co za tym idzie odpowiednia równowaga kwasowo – zasadowa gleby jest zachowana nawet mimo obfitych deszczy, które stosunkowo często nawiedzają naszą okolicę. Poza tym obornik można dostać w naprawdę dobrej, przystępnej cenie, a ostatecznie można wyprodukować go nawet samemu, jeśli hoduje się bydło. Postanowiłam iść za jej radą i spróbować takiego naturalnego nawozu w formie granulatu. Jak się już wkrótce okazało, to była bardzo dobra decyzja.

Odkąd zaczęłam stosować obornik moje plony znacznie się zwiększyły. Nie dość, że była to tania forma nawożenia pola to w dodatku nie wymaga zbyt dużo wysiłku, ponieważ wystarczyło zastosować dwa do trzech zrzutów nawozu, w okresie najintensywniejszego wzrostu roślin. To było o wiele bardziej korzystne niż korzystanie ze sztucznych nawozów, które wcale nie są tak skuteczne jak zwykło się o tym mówić. Byłam bardzo zadowolona.