Jakie ławostoły i inne akcesoria wybrać do pokoju dziennego?

Każdy chce się urządzić w sposób, który będzie powodował, że miło mu będzie wracać do domu. Pokój dzienny to akurat takie miejsce, w którym przyjemnie jest posiedzieć, wypić kawę i po prostu się zrelaksować. Nastrój podczas przebywania w konkretnym pomieszczeniu zależy jednak w dużej mierze od tego jak jest ono urządzone.

Jakie ławostoły postawić w pokoju dziennym?

ławostół w pokoju dziennymJednym z najważniejszych elementów pokoju dziennego jest stół. Może to być element rozkładany albo zbudowany w całości. Dobór powinien zależeć zarówno od wielkości pomieszczenia, ilości osób, które zwykle zasiadają przy tym stole, a także od stylu wnętrza. Można zdecydować się na ławy rozkładane, które są zazwyczaj nieco niższe niż normalny stół. Pozwalają jednak na wygodne napicie się kawy. Można sobie bowiem siedzieć przy nich wygodnie na sofie. Są też oczywiście ławy w większych rozmiarach, przy których zasiądzie się nawet i do obiadu. Jeśli chodzi o wybór między rozkładanym meblem a tym w całości, to przede wszystkim trzeba pomyśleć czy ten całościowy zanadto nie zagraci całego pomieszczenia. Poza tym, czy będzie dostatecznie funkcjonalny? Rozkładany stół jest o tyle fajny, że można go na bieżąco dostosowywać do potrzeb. Najczęściej jest bardzo solidnie wykonany, aby mógł dźwigać cały mechanizm. Jeżeli członków rodziny jest mało i nie ma wielu chętnych do korzystania z takiego stołu na co dzień, to można spokojnie kupić mniejszy stolik kawowy. Niekoniecznie duża ława to będzie zawsze dobry pomysł.

Sklep z lampami, czyli gdzie można dostać piękne akcesoria

sklep z lampamiStół to pierwsze, co przykuwa wzrok w pokoju, zwłaszcza, kiedy jest solidny. Nie wolno jednak zapominać o innych elementach wystroju, które nadadzą przestrzeni niepowtarzalnego klimatu. Mogą to być na przykład:

  • fantazyjne lampy
  • piękne obrazy na ścianach
  • drobne upiększenia, jak np. robótki ręczne
  • szafki i komody
  • wygodne fotele

W zależności od koncepcji wystroju dobór mebli i innych elementów będzie odmienny. Jedną z ważnych rzeczy w każdym wnętrzu są jednak lampy, ponieważ od nich zależy oświetlenie. Lampa może pełnić funkcję dekoracyjną, ale zawsze również praktyczną. Nowoczesne lampy stojące będą się oczywiście nadawały do pomieszczenia w zbliżonym stylu, chyba że koncepcją jest ich łączenie. Innym rozwiązaniem jest zakup lamp wiszących i tu polecam lampy Italux. Mają wiele ciekawych wzorów i kształtów. Nadadzą się niemal do każdego miejsca. Poza tym jak dana lampa wygląda, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na to jak świeci. Dobór energooszczędnych i wytrzymałych żarówek to podstawa, aby długo móc cieszyć się jej walorami. Trzeba się także zastanowić czy ilość oświetlenia spełni potrzeby tego konkretnego wnętrza.

Nowoczesne lampy do wnętrz

nowoczesna lampa wiszącaPoza lampami można, a nawet trzeba wybrać inne elementy do postawienia w pokoju dziennym. Mogą to być różne szafki i półki. Mogą wygodne fotele. Niech to wszystko jednak ładnie ze sobą koresponduje i nie zagraci za bardzo przestrzeni. Nie da się bowiem odpoczywać, kiedy miejsce wygląda przytłaczająco. Znaczenie mają również drobiazgi, które decydujemy się dodać na sam koniec urządzania. Nie ma przeszkód, aby te elementy zrobić samodzielnie, jeśli ma się do tego talent. Wiele jest także sklepów, w których elementy ozdobne można nabyć naprawdę niedrogo. Ciekawie wyglądają na przykład elementy drewniane, wyszywane czy ręcznie robione. Nieraz także sprawdzą się orientalne szczegóły dodane do wnętrza. Można również postarać się chociażby nadać akcenty kolorystyczne. Niebagatelne znaczenie ma oczywiście również styl wnętrza. Kiedy całość utrzymana jest w stylu rustykalnym to ciężko będzie tam wstawiać stoły rozkładane nowoczesne. Wówczas już lepiej sprawdzą się jakieś meble robiące wrażenie lekko zniszczonych upływem czasu. Można je zresztą samodzielnie przygotować.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Makro Light – sklep internetowy z lampami oferujący lampy italux
  • Deccoria.pl – portal internetowy poświęcony projektowaniu i aranżacji wnętrz
  • Lawostoly24.com.pl – strona internetowa firmy tworząca ławy rozkładane

Podsumowanie

Wybór akcesoriów i mebli do pokoju dziennego powinien być uzależniony od wielkości tego pomieszczenia oraz od stylu, w jakim chcesz je utrzymać. Duże znaczenie ma osobiste poczucie estetyki i dobrze, bo to ty przede wszystkim masz czuć się w swoim domu dobrze.