Łaźnie fińskie w hotelach

Sauna fińska to rodzaj sauny, która nie jest instalowana w domach i mieszkaniach prywatnych. Wynika to z faktu, iż taka sauna jest znacznie większa niż inne. Oprócz tego ma silne właściwości lecznicze, ale trzeba korzystać z niej we właściwy sposób, najlepiej pod okiem specjalisty i po konsultacji z lekarzem.

Koszty założenia sauny fińskiej

koszt sauny fińskiej w hoteluFińskie sauny łączą w sobie aż dwa zabiegi. W tym wypadku stosuje się terapie ciepłym i zimnym powietrzem, a nie tak jak w przypadku sauny parowej czy infrared, jedynie ciepłem. Koszt sauny fińskiej w hotelu wbrew pozorom nie jest wysoki. Inwestycja bardzo szybko się zwraca. Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z dobroci takiej terapii. Nie można sobie pozwolić na taką instalację w domu ponieważ kabiny są zbyt duże. Dlatego ośrodki odnowy biologicznej i hotele to jedyne miejsca gdzie można poddać się takim zabiegom. W kabinie wykonanej w całości z drewna osoba spędza od kilku do kilkunastu minut przemieszczając się stopniowo coraz wyżej sufitu. Na najwyższym piętrze sauny temperatura wynosi nawet 80 stopni. Temperaturę w pomieszczeniu dodatkowo zwiększają polewane wodą gorące kamienie, które wytwarzają gorącą parę. Po opuszczeniu tej kabiny osoba przechodzi do drugiego pomieszczenia gdzie rozpoczyna się zabieg schładzania organizmu. Ciało schładzane jest zimnym powietrzem, obmywane zimną wodą, natryskami lub poprzez zanurzanie. Między przejściem z jednej do drugiej kabiny warto odpocząć kilka minut na zewnątrz.

W zależności od wymiarów kabiny ceny zaczynają się już od czterech tysięcy złotych. Największe łaźnie fińskie, mieszczące nawet kilkanaście osób to koszt około dziesięciu tysięcy złotych. Zalecane jest, aby z sauny nie korzystać z pojedynkę, dlatego najmniejsze kabiny mieszczą zazwyczaj dwie osoby.