Letni odpoczynek pod parasolem
  • Post author:
  • Post category:Usługi

Lato to czas, kiedy większość osób z chęcią spędza swój wolny czas na zewnątrz. Kilka ostatnich lat pokazało, że temperatury w Polsce mogą być bardzo wysokie. Najlepszym sposobem ochrony skóry przed palącym słońcem podczas odpoczynku poza domem jest usiąść w cieniu.

Parasole nie tylko w razie deszczu

parasole ogrodowe łamaneWiele mówi się o szkodliwym wpływie promieniowania słonecznego na kondycję skóry i nasze zdrowie. Firmy prześcigają się w tworzeniu kosmetyków ochronnych. Jeśli natomiast nasz plan wypoczynku nie zakłada ciągłego przemieszczania się, poza kremem z filtrem najprostszym sposobem jest przebywanie w cieniu. Oczywiście w ten sposób się nie opalimy. Sam zwyczaj osłaniania się przed promieniami słońca jest znany od wieków. Kiedy bogate damy chciały, aby ich skóra pozostawała przez cały rok śnieżnobiała, to właśnie parasol towarzyszył im podczas każdej przechadzki. W krajach azjatyckich osłanianie się w ten sposób jest równie naturalne, jak u nas używanie parasola podczas deszczu. Zwykle używamy parasoli na plażach, dlaczego więc nie przenieść tego zwyczaju do ogrodów? Jeśli w planach mamy obiad ze znajomymi na świeżym powietrzu, warto rozważyć rozłożenie stołu pod obszernym parasolem. Zwykły, prosty parasol będzie wymagał stołu z odpowiednim otworem na środku, natomiast parasole ogrodowe łamane pozwalają postawić go z boku tak, by nie zawadzał. Poprawny montaż sprawi, że w przypadku zerwania się nagłej ulewy, parasol nie tylko ochroni nas przed deszczem, ale także nie podda się naporowi wiatru.

Podczas kiedy każdego lata trwa debata o zabezpieczaniu skóry, często umyka nam najprostszy sposób jej ochrony. Nazwa parasol wzięła się właśnie od zapewniania osłony przed słońcem, a mimo to jest on nadal rzadko widoczny w naszych ogrodach.