Męska wyprawa na ryby

Ostatnio wpadłem na pomysł, że fajnie byłoby wybranie się razem z tatą na wspólny męski wypad. Od zawsze razem lubiliśmy wędkować dlatego pierwszą moją myślą były ryby. Pozostało jeszcze tylko wybrać miejsce naszej zasiadki i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł męskiej wyprawy kutrem i poławiania ryb z pokładu.

Poławianie dorszy wspólnie z ojcem

wyprawa na dorszeOd dziecka tata zabierał mnie na ryby i pokazywał wszystkie swoje wędkarskie sekrety oraz tajne miejsca gdzie ryby biorą najlepiej oraz jakie przynęty są najlepsze dla konkretnego gatunku ryb. W ostatnim czasie nie mieliśmy okazji razem pojechać powędkować z powodu natłoku obowiązków związanych z pracą. Dlatego postanowiłem zorganizować coś ekstra i wyprawa na dorsze wydała mi się doskonałym pomysłem. Jak powiedziałem o tym tacie aż mu się oczy zaświeciły i powiedział, że taki wyjazd trzeba zorganizować jak najszybciej. Po tygodniu pływaliśmy już na wynajętym kutrze. W cenie takiego wynajmu znajduje się 15 godzinny rejs na którym łowione są ryby najczęściej właśnie dorsze, które jeśli chcemy są oprawione przez załogę kutra na którym płyniemy. Na kutrze znajduje się również profesjonalny sprzęt, jeśli takowego nie posiadamy. Taka wyprawa to niesamowita przygoda, uczucie ogromu wody jaka nas otaczała jest zapierające dech w piersiach. Walka z każdą rybą dostarczała adrenaliny tak ogromnej, że człowiek zapominał o otaczającym go świecie. Bardzo podobało mi się to, że załoga była cały czas w pobliżu i podpowiadała jak najlepiej poławiać z kutra. 

Myślę, że taka wspólna wyprawa ojca z synem to bardzo fajne rozwiązanie na jeszcze większe zacieśnienie relacji. Już dawno tak dobrze się nie bawiliśmy. Jeśli ktoś również od dziecka jeździł z tatą na ryby i poznawał tajniki wędkowania polecam spróbować wybrać się na taki rejs. Chwile których nie da się zapomnieć.