Mocne wkręty do blach

Ciężko wyobrazić sobie wiele z napraw, z którymi mamy do czynienia bez używania wkrętów. Obecnie wkręty są niemal wszechobecne i nawet nie zauważamy tego, że są ciągle wokół nas. Istnieją awarie, których nie da się naprawić przy użyciu kleju lub też młotka i gwoździ. W takich sytuacjach wkręty przychodzą nam z pomocą.

Solidne wkręty farmerskie

wkręty farmeryWspomniane we wstępie wkręty występują w wielu różnych odmianach. Przechadzając się po marketach budowlanych możemy spotkać wkręty do blach, drewna, ścianek gipsowych oraz wielu innych materiałów. Wkręty farmery są rodzajem wkrętów do blach, które najczęściej używane są przy budowie dachu. Słyną one z tego, że są bardzo wytrzymałe i solidnie trzymają całą konstrukcję. Dekarze nie wyobrażają sobie swojej pracy bez wkrętów farmerskich. Do ich przykręcenia wystarczy jedynie klucz o pasującej średnicy lub też wkrętarka, która jest obecnie używana częściej. Dużym plusem stojącym po stronie wkrętów farmerskich jest ogumienie pełniące funkcje uszczelki. Gumki te są umieszczone pod nakrętką wkręta. Ich głównym zadaniem jest izolowanie dzięki czemu woda deszczowa nie dostaje się pod dach poprzez szpary między wkrętem a blachą. Wkręty farmery są używane najczęściej do łączenia blach z elementami drewnianymi. W związku z tym są powszechnie używane przy tworzeniu pokrycia dachowego. Niekiedy ten rodzaj wkrętów spotkać można także jako element ogrodzeń wykonanych z drewna oraz blachy.

Firmy zajmujące się produkcją wkrętów do blach wytwarzają je w różnych wersjach kolorystycznych. Jest to niekiedy bardzo ważne ponieważ jeśli mamy blachę w kolorze żółtym to czarne wkręty by się bardzo wyróżniały i zdecydowanie nie byłby to pożądany efekt. W związku z tym możemy wybrać wkręty pasujące do koloru blachy.