Czy modele zdalnie sterowane sprawdzą się w przedszkolu i żłobku?

Przedszkole jest miejscem, dzięki któremu nasze dziecko zdobywa wiedzę ale także miejscem zabawy z rówieśnikami. W niniejszym artykule odpowiem Państwu na pytanie czy modele zdanie sterowane są odpowiednimi zabawkami w przedszkolu.

Przedszkole – miejsce nauki i zabawy

PrzedszkoleKażdy z nas chodził kiedyś do przedszkola. Przedszkole jest miejscem, gdzie nasze dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym nas świecie ale także miło spędza czas na wspólnych zabawach z koleżankami i kolegami. Do przedszkola chodzą dzieci od 3 roku życia (w niektórych przypadkach dzieci 2,5 letnie) aż do rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Głównymi zadaniami przedszkoli są:

  • kształtowanie umiejętności społecznych,
  • kształtowanie czynności samoobsługowych,
  • kształtowanie nawyków higienicznych,
  • wychowanie zdrowotne,
  • kształtowanie sprawności fizycznej poprzez różnego rodzaju ćwiczenia,
  • przygotowanie do nauki czytania i pisania,
  • pomoc w rozwijaniu czynności intelektualnych.

W Polsce istnieje obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci 5 letnich. Wcześniej ten obowiązek dotyczył dzieci 6 letnich jednakże po wprowadzeniu obowiązku szkolnego dla dzieci, które ukończyły 6 lat przyspieszono o rok obowiązek wychowania przedszkolnego.

Czy modele zdalnie sterowane nadają się do przedszkola?

modele zdalnie sterowanePrzedszkole jest miejscem, w którym muszą znaleźć się zabawki. Dawniej były to proste samochodziki, pluszowe misie czy drewniane klocki jednakże wraz z upływem czasu oraz postępem technologii nawet w przedszkolach zaczęły pojawiać się coraz to bardziej nowoczesne zabawki. Ostatnimi czasy bardzo popularnymi wśród dzieci stały się różnego rodzaju modele zdalnie sterowane. Do tego typu zabawek zaliczamy między innymi helikoptery zdalnie sterowane oraz auta zdalnie sterowane. Są to jednak dość delikatne urządzenia przez co małe dzieci mogą dość szybko doprowadzić do ich zepsucia. Niestety koszta tego typu zabawek nie należą do najniższych. W przypadku modeli zdalnie sterowanych należy pamiętać, że wymagają one częstego ładowania akumulatorów, co w warunkach panujących w przedszkolu może być dość kłopotliwe. Kolejnym problemem jest to, że zapewne duża część dzieci chciałaby się bawić tego typu zabawkami w tym samym momencie a w wielu przypadkach mogłoby się to okazać niemożliwe. Jak sami dobrze wiemy tego typu modele nie należą do najtańszych a przedszkoli zazwyczaj po prostu nie stać na to, by kupić kilka sztuk tak drogich urządzeń. Należy mieć na uwadze także to, że do przedszkola chodzą naprawdę małe dzieci, które mogłyby tego typu zabawkami wyrządzić krzywdę nie tylko sobie ale także swoim rówieśnikom. Dbając więc o bezpieczeństwo dzieci lepiej jest kupić mniej niebezpieczne a zarazem tańsze zabawki, które również potrafią sprawić radość dzieciom.

Czy model zdalnie sterowany może być prezentem na ukończenie przedszkola?

modele zdalnie sterowaneO ile małe dzieci mogą wyrządzić sobie krzywdę podczas zabawy modelami zdalnie sterowanymi o tyle starsze dzieci są już bardziej rozważne i raczej bez strachu można tego typu zabawkę zakupić na ukończenie przedszkola. Ukończenie przedszkola jest ważnym dniem dla każdego dziecka. Jest to swego rodzaju ukończenie jednego z etapów w życiu dziecka. Po ukończeniu przedszkola nasza pociecha pójdzie do szkoły, gdzie już gry i zabawy nie mają miejsca dlatego też warto moim zdaniem kupić dziecku jego upragnioną zabawkę jaką jest na przykład helikopter zdalnie sterowany czy też auto zdalnie sterowane. Tego typu zabawki są świetną formą rozrywki jednakże nie należą do najtańszych dlatego też przed zakupem należy dobrze się zastanowić czy nasze dziecko jej od razu nie zepsuje.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowując temat:

Jak widać przedszkole jest bardzo ważnym miejscem w życiu naszego dziecka. Dzięki zdobytej tam wiedzy i umiejętnościom nasze dziecko z łatwością podejmie naukę w szkole podstawowej. Nie należy jednak zapominać, że jest to także miejsce zabawy i jeden z najważniejszych etapów w życiu naszego dziecka.