Modne kokony dla maluchów

Narodziny pierwszego dziecka są zawsze przełomowym momentem w życiu rodziców, na który większość z nich się przygotowuje. Przeważnie kompletują wyprawkę i urządzają pokój dla malucha, ponieważ chcą być gotowi na przyjęcie dziecka.

Ile kosztują gniazdka dla niemowląt?

kokon gniazdo dla niemowlakaKażda przyszła mama, na kilka tygodni przed planowanych terminem porodu, ma przygotowaną torbę, w której znajduje się kilka bardzo ważnych rzeczy. Na pewno są to ubranka, ręcznik, smoczek, kocyk czy też pieluszki. Nie mniej jednak warto też postawić na kokon gniazdo dla niemowlaka, które będzie dla niego bezpiecznym miejscem do odpoczynku i snu. W brzuchu mamy, każdy maluszek miał ciepło i ciasno, zatem stworzenie mu podobnych warunków sprawi, że poczuje się bezpiecznie i będzie spokojniejszy. Rodzice przeważnie wkładają kokon do łóżeczka dziecka i układają w nim go do snu, ponieważ większość dzieci lepiej i szybciej zasypia w takim miejscu. Jeżeli chodzi o wykonanie gniazdka niemowlęcego, to składa się ono wyłącznie z bezpiecznych materiałów, takich jak bawełna, bambus czy tkanina minky. Wewnątrz materacyka znajduje się specjalną włóknina lub też silikonowe kuleczki, które są antyalergiczne. Co do wyglądu kokonu, to są dostępne w sprzedaży modele dedykowane dla chłopców oraz dziewczynek, które różnią się tylko kolorem, gdyż kształt, rozmiar i wypełnienie pozostaje to samo. Ich zaletą jest możliwość regulacji obwodu, przez co można kokon dopasować do wielkości dziecka. Kiedy z niego wyrośnie, może służyć jako miejsce do zabawy.

Jeżeli chcemy kupić dla niemowlaka rzeczy niezbędne, to najlepiej postawić na kokon, który z pewnością się przyda i to już od pierwszych chwil. Nie jest on drogi, a do tego łatwo dostępny, zatem każdy rodzic może sobie na niego pozwolić.