Mój piesek do fryzjera chodzi regularnie

Na punkcie swojego ulubionego czworonoga można zwariować. Wiem co mówię, bo ja mam sznaucera miniaturkę i mój pies ma się w domu jak w raju. Karmimy go tylko najlepszą karmą i ma swoją własną przestrzeń w salonie. Śpi i tak tam gdzie chce, a wodę dostaje w złotej misce. No i regularnie zabieramy go do fryzjera. Bo ta rasa psów wygląda lepiej po obcięciu u fryzjera.

Mój pies ma włosie zamiast sierści

fryzjer dla psów toruńSznaucer jest taką rasą, która nie gubi sierści. Kiedy go kupowaliśmy to tłumaczono nam, że sznaucery mają włosy a nie sierść. Nie wiem ile w tym prawdy, ale na pewno prawdą jest to, że psy te wyglądają o wiele ładniej z przystrzyżonym włosiem, aniżeli z dłuższym. Ja swojego psa zabieram do fryzjera raz na dwa miesiące. Jest to czas, w którym pies musi być obcięty, żeby można było powiedzieć, że jest obcinany regularnie. W każdym razie fryzjer dla psów Toruń, do którego chodzimy, właśnie tak twierdzi. Wybraliśmy naprawdę dobrego fryzjera, który cieszył się najlepszą opinią w internecie. Bardzo łatwo jest się dzisiaj pomylić, bo w ostatnim czasie powstało mnóstwo salonów psiej urody. Na szczęście wybrany przez nas fryzjer ma naprawdę dobre opinie i ogromną ilość psich klientów. I przede wszystkim ma katalogi fryzur z podziałem na rasy psów. Dla sznaucera w katalogu jest kilka sposobów obcięcia włosia. Fryzjer dobiera najlepszy sposób w zależności od tego jak ogólnie pies się prezentuje.

Ja cały czas się zastanawiam nad tym, czy ze swoim psem nie wystartować na jakiś zawodach dla rasowych zwierząt. Po wizycie u psiego fryzjera nasz sznaucer wygląda naprawdę dostojnie. Myślę, że taki rasowy pies miałby duże szanse na zwycięstwo, ale tylko ze względu na wygląd. Niestety, ale nasz pies nie jest tresowany, a to jest warunek uczestnictwa w konkursach.