Mój wymarzony ogród

Bardzo lubię spędzać czas na świeżym powietrzu. Szczególnie wtedy, gdy jest ciepło na dworze. Bardzo lubię lato. Wtedy często się opalam i spędzam czas w ogrodzie. Brakuje mi tam jednak tylko jednego – wspaniałego basenu, który będzie pasował w moim ogródeczku.

Moja wizja na basen do ogrodu

baseny ogrodowePrzeglądam od czasu do czasu różne czasopisma i strony internetowe, w których pokazane są projekty basenów. Prawda jest taka, że ile głów – tyle pomysłów. Ja wiem, że mój basen do ogrodu musi być przede wszystkim duży, abym nie musiał się tylko w nim moczyć, ale i również chcę w nim popływać. Co to za frajda mieć basen a nie móc czerpać z niego przyjemności, jaką jest pływanie? Przechodząc do wyglądu, widziałem na pewnej stronie internetowej bardzo ciekawy projekt. Baseny ogrodowe były zbudowane z drewna! Środek był tradycyjnie, plastikowy więc woda nie przedostanie się na zewnątrz, ale obudowa była drewniana. Kolor czerwonego brązu, chyba drewno wiśniowe. Deski basenu były ułożone w poziomie, a ich końce były uwieńczone pionowymi listwami. Do wejścia zbiornika prowadziły stopnie schodowe, których było około sześciu. Schodki posiadały barierkę, a więc zadbano o bezpieczeństwo. Basen był głęboki na sto pięćdziesiąt metrów. Jak na moje – idealnie ponieważ mam metr dziewięćdziesiąt wysokości. Podłoże basenu nie było piaszczyste, aby żwirek nie dostawał się do wody, tylko postawione zostały płytki ceramiczne. Zastanawiam się tylko ile taka konstrukcja kosztuje! Mam nadzieję że nie za wiele.

Chciałbym posiadać właśnie taki basen, jaki opisałem. Dbam o wygląd mojego ogrodu a ten idealnie komponował by się ze stylem, który posiadam. Chyba czas na to, abym zaczął zbierać pieniądze na realizację mojego marzenia. Może nawet w to lato uda mi się zainwestować?