Montaż CB radia w aucie

Montując tego typu urządzenie we własnym samochodzie musimy zdawać sobie sprawę z tego, że powinno ono działać w określonym zakresie częstotliwości (26,96 – 27,41 MHz), oraz powinno spełniać wymagania określone w normach, gdzie dopuszczalna moc nadajnika wynosi od 4 do 12 W mocy wyjściowej. Jeśli będzie inaczej, możemy dostać mandat.

Gdzie można zakupić takie radio?

cb radio sklepZakupując cb radio sklep może nas poinformować o tego typu obostrzeniach. Jeśli tego nie zrobi, powinniśmy sami poszukać odpowiednich informacji. Jeśli już zamontujemy je w aucie, możemy cieszyć się dostępnością wielu informacji o drodze, którą mamy przebyć. Spełnia ono wiele wymagań, oraz może dostarczyć także odpowiedniej rozrywki, Możemy wcześniej dowiedzieć się gdzie są ewentualne korki, jak są duże i w jaki sposób można je ominąć. Jeśli np. na naszej drodze będzie wypadek – dowiemy się o tym odpowiednio wcześniej, aby móc zareagować i objechać feralne miejsce. Jak wiadomo, w takich sytuacjach droga najczęściej mocno się korkuje i mogłaby zmusić nas do nieplanowanego postoju. CB radio z j. ang Citizen Band – czyli pasmo obywatelskie, w Polsce jest nazywane radiostacją pasma obywatelskiego i służy do kontaktu pomiędzy kierowcami w trasie. Wielu kierowców często woli używać tego typu radia, niż np. słuchać muzyki, ze zwykłego radia w czasie jazdy. Jest ono bardzo pomocne w trakcie podróży i z powodzeniem zastąpi samochodowe radio. 

Kontakt z innymi (rzeczywistymi) kierowcami w czasie jazdy, pozwala czuć się pewniej na drodze. Nawet, jeśli zgubimy się w obcym mieście, zawsze możemy poprosić o pomoc. Także wszelkie zatory drogowe, niebezpieczne sytuacje, czy nawet wypadki można zweryfikować przez to małe i jakże potrzebne urządzenie. Warto zatem zamontować je w naszym aucie.