Najlepsza hodowla kotków brytyjskich

Kiedy byłam małą dziewczynką często odwiedzałyśmy z mamą ciocię, która posiadała kota brytyjskiego. Byłam w nim zakochana po uszy i przez wiele lat prosiłam mamę, abyśmy również mogły sobie takiego kociaka sprawić. Całkiem niedawno mama sprawiła mi ogromną niespodziankę informując mnie, że jest gotowa na to, aby w naszym domu zamieszkał kot.

Rasowe koty brytyjskie

polecane hodowle kotów brytyjskichMama przez wiele lat nie chciała się zgodzić na kota z tego względu, że byłam jeszcze dzieckiem, więc nie do końca zdawałam sobie sprawę z pełni odpowiedzialności nad zwierzęciem. Dziś jednak jestem już prawie pełnoletnia, więc mama w końcu zdecydowała, że może zamieszkać z nami kot. Moja mama bardzo dużo pracuje dlatego to na mnie spadłaby opieka nad maluchem, a potem nad dorosłym już kotem. Postanowiłyśmy poszukać ogłoszeń w internecie, jednak naszym celem były głównie polecane hodowle kotów brytyjskich. Chciałyśmy mieć absolutną pewność, że kociak, którego weźmiemy będzie pozbawiony wad genetycznych, a ponadto będzie pochodził z miejsca w którym ludzie naprawdę dbają o swoje zwierzaki. Wiele słyszy się teraz o pseudo hodowlach w których kocice są wręcz katowane ciągłymi porodami, a maluchy często trzymane w okropnych warunkach. Nie chciałyśmy wspierać takiego miejsca dlatego właśnie zdecydowałyśmy się na zakup kotka od ludzi, którzy tak jak ja są zakochani całym sercem w rasie. 

Profesjonalizm hodowli na którą trafiłyśmy dało się wyczuć już od pierwszych chwil. Zanim zapłaciłyśmy za kotka miałyśmy możliwość dokładnie wypytać hodowce o charakter kotów brytyjskich oraz o to, jak się nimi opiekować. Już po pierwszych zdaniach dało się wyczuć, że ten człowiek naprawdę jest prawdziwym miłośnikiem kotów, a swoje własne traktuje wręcz po królewsku. Byłam zatem spokojna o to skąd pochodzi mój kotek.