Najlepsze hotele w górach

 

Każdy z nas marzy o urlopie, planuje sobie terminy i cieszy się na sam wyjazd. Wiadomo jednak, że w zimę więcej osób wybiera góry niż morze. Jest to związane z klimatem, który jest bardzo charakterystyczny nawet dla ludzi, którzy nie uprawiają sportów zimowych.

Do jakich hoteli w górach najczęściej jeździmy?

hotel w górachW górach turystów jest pełno przez cały rok, niezależnie od pory. W każdej porze roku są tam atrakcje, lubimy przecież spacerować górskimi dróżkami i podziwiać piękno natury. Góry lubimy za ten fantastyczny klimat nie tylko na szlaku ale również atmosferę, którą tworzą ludzie w hotelach i na ulicach. Hotel w górach jest zawsze specyficzny, opiewający góralskim klimatem. Wybierając hotel na wysokim poziomie, możemy liczyć na to, że przygotowane będą dla nas atrakcje w postaci pięknych pokoi urządzonych po góralsku. Na łóżkach leży pościel w góralskie wzory a do jedzenia serwowane są pieczone oscypki, kwaśnica i inne góralskie, pyszne potrawy. Typowy góralski pokój hotelowy kusi gości nie tylko wystrojem, pysznym jedzeniem czy góralską kapelą, która gra na żywo do kolacji. Przede wszystkim główną zaletą jest niesamowity widok. Zazwyczaj hotele rozpościerają widok na typowy górski krajobraz, który o poranku dodaje nam energii do działania. Z każdej strony hotelu widok jest ładny, dlatego nie trzeba dopłacać dodatkowo za krajobraz.

Jednak musimy liczyć się z tym, że jadąc w góry w sezonie tak zwanym wysokim, czyli w pełni zimy, możemy nie zastać wolnego miejsca w hotelach, dlatego warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce, żeby móc jechać ze spokojem i nie denerwować się tym, że nie znajdziemy noclegu lub że nie będziemy cieszyć się z miejsca, w którym przyjdzie nam odpoczywać po całym dniu na stoku lub na zimowym szlaku.