Najlepszy rodzaj żwirku dla kotów

Starając się znaleźć najlepszy żwirek dla naszego kota wcale nie musimy się kierować ceną. Ważny jest tutaj jego rodzaj, chłonność, a także zapach. Obecnie mamy pod tym względem naprawdę ogromny wybór i oczywiście w dużej mierze jest on zależny od naszych preferencji, oraz naszego kota. Niektóre żwirki jednak są bardzo uniwersalne i pasują większości.

Jaki wybrać żwirek?

benek lawendowyIdąc do sklepu zoologicznego, czy chociażby przeglądając taki w internecie możemy zauważyć, że w ofercie mamy do czynienia z całym mnóstwem najróżniejszych żwirków. Jeżeli kot w naszym domu jest od niedawna i dopiero uczymy się co i jak pod tym względem, można nieco się zniechęcić. Zamiast jednak brać pierwszy lepszy z brzegu i żałować warto podczas zakupów kierować się paroma wskazówkami. Najważniejszymi cechami, jakie powinien posiadać żwirek to zbrylanie się. W ten sposób możemy bardzo łatwo usunąć z kuwety zanieczyszczenia bez konieczności wymiany całego żwirku za każdym razem, co wpływa korzystnie na jego wydajność. Jednym z najlepiej zbrylających się żwirków jest słynny Benek Lawendowy zapach, jaki posiada z kolei będzie działał uspokajająco na naszego kota, ale też będzie przyjemny dla naszych nosów. Benek charakteryzuje się nie tylko pięknym zapachem, który skutecznie niweluje te nieprzyjemne, czy zbrylaniem się, ale również grubością ziarenek. Są one na tyle grube, że nie wchodzą między kocie poduszeczki przez co kot nie roznosi ich po domu.

W internecie można spotkać mnóstwo pozytywnych opinii na temat tych żwirków zwłaszcza, jeśli chodzi o warianty zapachowe, które są wyczuwalne, ale jednocześnie nie są chemicznie nachalnym zapachem, jaki często się zdarza na przykład w przypadku odświeżaczy powietrza. Tu mamy do czynienia z pełni bezpiecznym i naturalnym żwirkiem dla kotów. Warto też wspomnieć o tym, że żwirek ten działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie, a także jest niesamowicie chłonny.