Najpiękniejsze kolczyki z pereł

 

Na piątą rocznicę ślubu postanowiłem sprezentować mojej żonie kolczyki z pereł, które uwielbiała. Z racji tego, że  w przeciwieństwie do mojej żony, nie dysponowałem zbyt zaawansowaną wiedzą na temat owej biżuterii, udałem się do profesjonalnego salonu z biżuterią, w którym dowiedziałem się o tym jak wiele rodzajów pereł jest dostępnych na rynku. Zrozumiałem też dlaczego ceny perłowej biżuterii często tak bardzo się od siebie różnią.

Perłowa biżuteria – na którą się zdecydować?

kolczyki z perełPierwsza zasadnicza różnica pomiędzy perłami dotyczy ich pochodzenia. Perły słodkowodne są znacznie tańsze i prostsze w produkcji, to właśnie one wykorzystywane są przy produkcji tańszej biżuterii. Perły te nie odznaczają się jednak tak wysoką jakością jak perły morskie. To właśnie one są uważane za towar najbardziej luksusowy i prestiżowy, choć wiąże się to automatycznie z ich wyższą ceną. Perły grupuje się również ze względu na ich kolor, wielkość oraz ilość skaz. Najbardziej symetryczne, barwne perły morskie, które nie posiadają skaz warte są nawet dziesiątki tysięcy dolarów. Wybierając kolczyki z pereł dla żony zdecydowałem się na małe, ale niezwykle symetryczne perły South Sea, które posiały intensywny, złoty odcień. Początkowo byłem przekonany o tym, że perły te są jakoś sztucznie barwione, jednak sprzedawczyni szybko wyprowadziła mnie z tego błędu. Okazało się, że ten konkretny typ pereł South Sea wyróżnia się właśnie charakterystycznym, złotym odcieniem.

Biżuteria, którą sprezentowałem żonie bardzo ją ucieszyła. Ku mojemu zaskoczeniu, moja małżonka od razu odgadła, że są to perły morskie. Zwróciła także uwagę na to, że nie posiadają one żadnej wyraźnej skazy czy przebarwienia, tak więc są produktem najwyższej jakości. Choć biżuteria ta nie należała do najtańszych, to jednak jej wysoka jakość oraz ponadczasowość jest bardzo dobrą inwestycją na lata.