Najwyższy czas zwiedzić starówkę w Toruniu

Toruń, czyli przepiękne miasto należące do województwa kujawsko-pomorskiego staje się coraz częściej atrakcją turystyczną. Zaliczany jest do najstarszych miast w Polsce, ponieważ istnieje już od 1233 roku na prawie magdeburskim. Obszar miasta widoczny w XIII wieku dziś nazywa się Starym Miastem.

Toruńska starówka warta zobaczenia

starówka w toruniuStare Miasto w Toruniu jest z pewnością na liście do zwiedzenia wszystkich, którzy interesują się dawną Polską. Co więcej wspomniana starówka została wpisana na  Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, a nieco wcześniej do rejestru zabytków. Wszyscy, którzy planują zwiedzanie Torunia są zainteresowani najcenniejszymi zabytkami, a znajdą ich niemało, bowiem starówka w toruniu jest ich największą skarbnicą. Każdy Polak, słyszący nazwę Toruń kojarzy ją z Mikołajem Kopernikiem. I słusznie, gdyż jest on wizytówką tego miasta, a obchodząc Stare Miasto można spotkać nie tylko przepiękny pomnik słynnego astronoma. Turystom Toruń oferuje ponad to odwiedziny w domu wspomnianego Polaka. Prawdopodobny Dom Mikołaja Kopernika to połączone dwie kamienice w stylu gotyckim niezwykłe same w sobie. Pomnik oraz dom astronoma oczywiście mieszczą się w obszarze Starego Miasta. Warto zobaczyć również Dwór Artusa, Kamienicę pod gwiazdą, Ratusz Staromiejski, Rynek staromiejski, Pałac Dąmbskich oraz inne budowle w przeważnie w stylu gotyckim. Oprócz zwiedzania starówki koniecznie trzeba zobaczyć jej panoramę.

Starówka w Toruniu jest obszarem wielu zabytków, kompleksem murowanych kamienic, pomników oraz innych urokliwych historycznych miejsc i uliczek, którymi warto pospacerować. Stare Miasto to nie tylko budynki, ale miejsce, w którym można miło spędzić czas ze znajomymi w różnych restauracjach i zjeść toruńskie pierniczki.