Samodzielna naprawa auta to prosty sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale w praktyce niewiele osób potrafi sobie poradzić z bardziej skomplikowanymi usterkami.

W dodatku często pojawia się problem, skąd wziąć nowe części, aby bez potrzeby nie przepłacać.

 

tools-308438_640Ceny w sklepach i hurtowniach

Wiadomo przecież, że w sklepach tradycyjnych ceny są wyższe z kilku powodów, więc lepiej poszukać czegoś przez sieć. W końcu w tradycyjnym sklepie lub hurtowni sprzedawca musi wliczyć w cenę przedmiotu koszty magazynowania towaru i wielu innych rzeczy, co odchodzi w przypadku sprzedaży przez internet. W sieci z kolei czasami można trafić na nieuczciwych sprzedawców, dlatego wiele osób ma problem ze znalezieniem najlepszego sklepu z częściami samochodowymi. Na początek najlepiej przejrzeć oferty hurtowni części według krajów, z których pochodzą poszczególne samochody. Przykładowo, nowe części do francuskich aut bez trudu znajdzie się w sklepie renault części, który od wielu lat działa w sieci i który oferuje wysoką jakość obsługi oraz korzystne ceny. Nawet jeżeli klienci do końca nie wiedzą, które rozwiązanie będzie dla nich najlepsze, to pracownicy sklepu zawsze chętnie służą pomocą. Podobnie zresztą jest z częściami do samochodów innych marek. Czasami jednak nawet najlepsze części to za mało, aby można było skutecznie dokonać naprawy – wszystko dlatego, że producenci samochodów stosują w wielu przypadkach skomplikowane mechanizmy, które trudno jest rozebrać bez specjalnych narzędzi. Te natomiast bywają bardzo kosztowne, więc kupowanie ich w celu dokonania jednej naprawy raczej mija się z celem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przejrzeć ofertę, którą prezentuje hurtownia narzędzi, gdyż znajdują się tu zarówno narzędzia stosowane przy naprawie samochodów, jak i inne rozwiązania, które z pewnością zainteresują niejednego klienta. Kupując większą ilość towarów można skorzystać z korzystnych rabatów, a dodatkowo często organizowane są specjalne promocje i wyprzedaże. Wówczas za nowe narzędzia i części samochodowe można zapłacić naprawdę niewielkie pieniądze.

 

oldtimer-168127_640Półki cenowe

Również w konkurencyjnych sklepach można znaleźć podobną ofertę, ale należy pamiętać o najważniejszej rzeczy. W przypadku sklepów z narzędziami niska cena nigdy nie powinna być głównym kryterium decydującym o zakupie, ponieważ wówczas istnieje duże ryzyko, że narzędzia będą kiepskiej jakości i tylko niepotrzebnie wyda się na nie pieniądze. O wiele sensowniej jest w takim przypadku dopłacić, ale jednocześnie uzyskać gwarancję, że zamówione narzędzia samochodowe będą sprawdzały się w codziennym użyciu nawet przez długi czas. Lepsze narzędzia wykonane są z dobrej stali i innych materiałów, przez co ich cena po prostu nie może być tak niska, jak ma to miejsce w przypadku sprowadzanych z zagranicy, byle jakich rozwiązań. W tym przypadku jakość jednak ma duże znaczenie, podobnie zresztą jak w przypadku części i podzespołów do samochodów. Popularnym błędem jest szukanie na siłę oszczędności i na przykład kupienie byle jakiego łożyska, gdyż w krótkim czasie ponownie zajdzie konieczność jego wymiany, a samo rozkręcanie auta w celu jego wymiany zajmuje więcej czasu niż można na tym zaoszczędzić.

 


 

tools-15539_640Więcej informacji:

 


 

bmw-158704_640Jakie części

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji na temat tego, które części będą najlepsze do posiadanego przez siebie auta, warto skontaktować się z pracownikiem sklepu lub samemu przejrzeć katalogi udostępniane przez producentów. W ten sposób znacząco zwiększa się szanse na to, że wszystko będzie odpowiednio pasowało i nie wyda się na marne pieniędzy.