Nauka jazdy jednośladem

Gdy ukończyłem osiemnaście lat miałem pewną gotówkę. Uznałem, że zainwestuję ją w siebie i zdobęde konieczne uprawnienia do prowadzenia motocyklu. To od zawsze było moim marzeniem. Mój obency jednoślad miał małą pojemność i już dawno marzyłem o tym aby przesiąść się w coś większego.

Przygotowanie do egzaminu na a2

prawo jazdy a2 krakówWtedy mógłbym osiągać większe prędkości, a mój sprzęt byłby o wiele bardziej wytrzymały. Prawo jazdy a2 kraków były dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Szkoła, którą wybrałem odznaczała się profesjonalnym podejściem. Czekał mnie egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Ten drugi składał się z wielu elementów do czego miały przygotować mnie jazdy z instruktorem. Doskonale wiedziałem, że slalom wykonywany na motocyklu w wolniejszym i szybszym tempie wcale nie jest taki prosty. Dodatkowo musiałem ruszyć ze wzniesienia, sprawdzić stan techniczny pojazdu, wykonać jazdę po łukach oraz ominąć pewne przeszkody. To wymagało pewnej wprawy, którą trzeba było sobie wypracować. Kolejnym wyzwaniem był egzamin teoretyczny. To było tylko z pozoru łatwe pytanie. Moja szkoła oferowała specjalny kurs dotyczący przepisów ruchu drogowego. Każdy z uczestników dostał dodatkowo materiały szkoleniowe, które mógł wykorzystywać do nauki. Ja bardzo przykładałem się do swojego kursu, ponieważ musiałem wziąć odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruch drogowego. Kraków był sporym miastem dlatego musiałem być czujny.

Ostatecznie instruktor był bardzo doświadczony i spokojnie poprowadził mnie przez wszystkie etapy aż do uzyskania wyniku pozytywnego. Dzięki temu udało mi się spełnić moje marzenie i miałem uprawnienia dotyczące jazdy na motocyklu. Teraz musiałem rozejrzeć się za odpowiednim sprzętem, ponieważ w końcu mogłem nim się przemieszczać po szosach.