Nieścieralne reklamy dzięki tampodrukowi

Technika tampodruku/tampondruku sprawdza się na bardzo wielu zróżnicowanych powierzchniach. Jest tak popularna ze względu na to, że drukować można nawet na nierównych i nieregularnych materiałach. Jest to trudne do osiągnięcia innymi metodami.

Kiedy stosuje się tampodruk?

maszyny do tampodruku dwukoloroweTampodruk wykorzystuje się zarówno do umieszczania reklam na dużych przedmiotach jak i całkiem małych. W ten sposób można nadrukować logo lub nazwę producenta praktycznie na każdym przedmiocie jaki przychodzi nam do głowy. Najczęściej maszyny do tampodruku dwukolorowe wykorzystywane są do oznakowania przyborów do pisania (długopisy, ołówki, mazaki), breloczków, zegarków, zabawek i gadżetów. Druk jest wykorzystywany przy stemplowaniu większych przedmiotów jak części samochodowe, sprzęt RTV i AGD i elementy wyposażenia. Oprócz tego innowacją jest drukowanie przy pomocy farby spożywczej. Dzięki temu logo może zostać nadrukowane na produktach żywnościowych lub lekach. Najczęściej tą metodę wykorzystują producenci leków. Może się wydawać, że ze względu na to iż przedmioty tego typu są często używany druk może ścierać się lub zamazywać z czasem. Nic bardziej mylnego. Oczywiście w przypadku tabletek, które zostają zjedzone nadrukowane logo znika. Jednak w przypadku przedmiotów użytkowych nie ma o co się martwić. Podstawą jest wykorzystanie dobrej jakości farba. Farba na stałe łączy się z materiałem i jest praktycznie niemożliwa do usunięcia. Nadruki bez przeszkód sprawdzają się na powierzchniach szklanych, gumowych, metalowych, plastikowych oraz drewnianych.

Dwukolorowe logotypy lub napisy są zawsze widoczne nawet na najmniejszym przedmiocie jak długopis czy breloczek. Koszty wyprodukowania wielu setek a nawet tysięcy gadżetów są bardzo niewielkie. Maszyna pracuje bardzo szybko i efektywnie.