Nietypowe odmiany hortensji

Wybór bylin ogrodowych jest bardzo duży. Co roku hodowcy starają się zaskoczyć miłośników pielęgnacji ogrodów nowymi gatunkami roślin, które uda się skrzyżować. Bardzo często w przypadku kwiatów, czy krzewów ozdobnych istotne mogą być kolory kwiatów, czy też możliwość ich ścinania na bukiety.

Sadzenie hortensji bukietowej

hortensja bukietowa od producentaJest to z całą pewnością duży argument dla zapalonych ogrodników, aby dany rodzaj rośliny kupić, a następnie posadzić w swoim ogrodzie. Biorąc pod uwagę czynniki takie jak wzrost rośliny, a także jej kwitnienie wiele osób decyduje się na różnego rodzaju odmiany bylin. Są one dość mało wymagające jeśli chodzi o pracę, a także dość szybko pojawiają się na nich liczne kwiaty. Przykładem tego rodzaju bylin są między innymi hortensje. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na ich sadzenie. Tworzą one wysokie, bądź nieco niższe krzewy obsypane kwiatami w różnych kolorach. Warto jest także zwrócić uwagę na możliwość zakupu ciekawych odmian bezpośrednio ze szkółki, bądź od producenta tego rodzaju kwiatów. Przykładem takiego rozwiązania może być między innymi hortensja bukietowa od producenta. Posiada ona bardzo zwarty pokrój, dzięki któremu nie ma możliwości zagłuszenia jej przez inne rośliny. Ponadto posiada ciekawie wyglądające kwiaty, które możemy bez trudu ścinać i formować z nich bukiety. Warto jest zatem rozważyć możliwość zakupu tego gatunku do swojej ogrodowej kolekcji.

Szkółki oferujące sadzonki tego gatunku hortensji są na ogół dość często spotykane. Ponadto możemy je bez problemu dostać w większości sklepów ogrodniczych. Z tego też względu warto jest dokładnie sprawdzić jej dostępność. Najprościej będzie dokonać zakupu wiosną, bądź wczesną jesienią. Wtedy także jest najlepszy czas na sadzenie tego rodzaju roślin.