Niewidzialne powłoki ochronne

Chyba każdy właściciel chciałby, aby jego samochód przez długie lata wyglądał jak nowy. Jednakże taki efekt można osiągnąć tylko przez zastosowanie odpowiednich zabiegów, które mają na celu ochronę oraz likwidowanie ewentualnych uszkodzeń.

Czym jest powłoka ochronna na karoserii?

powłoki ochronne w gdańskuNadwozie nowego samochodu jest najbardziej widoczne, ale też najbardziej narażone na uszkodzenia. Wystarczy kilka kamyczków, które w trakcie jazdy uderzą w samochód lub gałęzie uderzające o bok auta w trakcie parkowania, aby na jego powierzchni pojawiły się zarysowania. Można z nimi walczyć, kiedy już się pojawią, ale równie dobrze można nim przeciwdziałać. Oczywiście nie da się tego zrobić nie używając samochodu, zatem najlepsze będą specjalistyczne powłoki ochronne w Gdańsku, które wykonywane są w salonach auto detailingowych. Jest to innowacyjna metoda, która polega na nałożeniu na lakier specjalnego preparatu, który idealnie się niego wtapia, a po zaschnięciu tworzy twardą powłokę. Jednak zanim preparat zostanie nałożony na powłokę lakierniczą, to musi ona być dokładnie przygotowana. Przede wszystkim nie mogą na niej być jakiekolwiek zarysowania i musi być czysta oraz odtłuszczona. Trwałość tej metody zabezpieczającej jest określana na pięć do sześciu lat. Jest też dość kosztowana, dlatego też decydują się na nią przeważnie właściciele samochodów klasy premium. Jednakże teoretycznie każdy samochód może mieć wykonaną powłokę ceramiczną, która zabezpieczy jego karoserię przed wszelkimi uszkodzeniami.

Dobre salony car detailingowe dysponują najwyższej jakości preparatami ceramicznymi, które zapewniają spektakularne efekty. Ponadto oferują także renowację lakieru i wnętrza pojazdu, porywania dachu czy szyb powłoką hydrofobową albo nakładania folii bezbarwnej.