Niezwykłe kosztowności z Murano
  • Post author:
  • Post category:Zakupy

Szkło weneckie, a w szczególności szkło Murano ma niepowtarzalny urok. Kolory barwionego szkła przeświecające przez krystalicznie czysta powierzchnie, zachwycają głębią i wewnętrznym blaskiem. Z tego szkła wykonuje się najprzeróżniejsze ozdoby, od dzbanów, wazonów i abażurów, aż po drobne koraliki. Każdy z tych eksponatów jest nie tylko piękny, ale też unikalny i bardzo cenny.

Zastosowanie szkła Murano w biżuterii

biżuteria muranoTak, jak uroczo wygląda mieszkanie ozdobione szklanym odlewem w wymyślnych kształtach i nasyconych barwach, tak samo fantastycznie prezentuje się na nas samych – biżuteria Murano. Są to zarówno większe wisiory na srebrnych czy złotych łańcuszkach, czy na kolczykach, broszki i bransolety, jak i mniejsze korale na szyję, czy bransoletki z koralików. Biżuteria Murano to połączenie barwionego weneckiego szkła z metalami szlachetnymi najwyższej próby. Oryginalne ozdoby są wykonywane ręcznie, przez rzemieślników do dziś tworzących według odwiecznych receptur, na archipelagu Murano, położonym na północ od Wenecji. Technologia uzyskiwania niepowtarzalnych wzorów wymaga cierpliwości, precyzji i ogromnego doświadczenia. Ale też gwarantuje, że każdy element, mimo, że stworzony według jednego schematu – jest jedyny i niepowtarzalny. Niezwykła barwa szkła weneckiego uzyskiwana jest również za pomocą starych, wypróbowanych metod, poprzez zastosowanie związków chemicznych. Dla przykładu związki miedzi i kobaltu barwią szkło na kolor akwamarynowy, a roztwory złota – na rubinowy.

Połączenie kryształów i elementów szkła weneckiego ze szlachetnymi metalami, czy innymi naturalnymi minerałami, daje często niezwykły, ponadczasowy efekt. Taka biżuteria jest oryginalna, elegancka i z pewnością wyjątkowa. To chyba marzenie każdej z nas.