1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Nowe koło zębate kluczem do sukcesu

Nowe koło zębate kluczem do sukcesu

Projektując nowe urządzenie należy wziąć pod uwagę praktycznie nieskończoną ilość przypadków. Szczególnie ciężki jest zawód mechanika konstruktora. Na co dzień zajmuję się projektowaniem różnych elektronarzędzi. Obecnie dominuje trend zmniejszania różnych urządzeń do wymiarów, które są ciężkie do osiągnięcia jeśli stosuje się standardowe technologie.

Odpowiednia wytrzymałość zapewniona przez nowy stop

wytrzymałe koło zębateW związku z czym projektanci elektroniki oraz mechaniki ciągle poszukują najnowszych rozwiązań, które są w stanie zaspokoić najbardziej wymagających klientów. Projektując różne urządzenia używam przeróżnych rozwiązań, które są sprawdzone. Ostatnio jednak jestem zmuszony stosować nowe rozwiązania, które prowadzą do polepszenia jakości produktu końcowego. Ostatnio projektowałem pewną szlifierkę, która posiadała dużo wyższą prędkość obrotową niż inne urządzenia dostępne na rynku. W związku z czym zastosowałem w jej konstrukcji wytrzymałe koło zębate zrobione z wyjątkowo wytrzymałego stopu metali szlachetnych. Dzięki temu możliwe było uzyskanie wymaganych parametrów, które odróżniają nasze urządzenie od urządzeń konkurencji. Premiera szlifierki okazała się wielkim sukcesem. Dodatkowo na zastosowane koło zębate zdobyliśmy patent, który chroni nasz wynalazek przed powielaniem. Jako, że zdobyliśmy prawo na wyłączność każdy kto zechce użyć koła zębatego, które wynaleźliśmy będzie musiał wykupić od nas prawa licencyjne. Jest to świetna opcja. Takie licencje kosztują naprawdę sporo pieniędzy, dzięki czemu firmy takie jak nasza mogą się systematycznie rozwijać.

W przyszłości planujemy utworzyć dział badań i rozwoju, który będzie zajmował się poszukiwaniem przełomowych rozwiązań. Szef już zaznaczył, że miałbym zostać jego kierownikiem. Napawa mnie to wyjątkową dumą. Mam jeszcze kilka pomysłów, które mogą okazać się równie ciekawe jak ten, który opatentowaliśmy.

Close Menu