Nowoczesna balustrada nierdzewna

Podstawowym zadaniem barierek to zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom balkonów. Właśnie dlatego muszą być one wykonane z bardzo trwałych materiałów, ponieważ muszą one być odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Tylko wtedy możemy uznać, że dana balustrada spełnia normy bezpieczeństwa i możemy ją zamontować na jakimś balkonie.

Bardzo wytrzymały słupek do balustrady

solidne słupki do balustrad nierdzewnychNowoczesna balustrada składa się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest główna poręcz, która pozwala nam przytrzymać się balustrady. Drugim z nich to słupki, które stanowią trzon konstrukcji całej balustrady. Ostatni element to wypełnienie przestrzeni pomiędzy dwoma wcześniej wspomnianymi elementami balustrady. Obecnie najczęściej do tego wykorzystuje się szkło. Jest to tak zwane szkło bezpieczne, która nadaje całej balustradzie nowoczesnego wyglądu. Tak jak wcześniej wspominałem, słupki balustrady to podstawowy element każdej balustrady. Solidne słupki do balustrad nierdzewnych są bardzo ważne, ponieważ to one przyjmują na siebie całe obciążenie. Takie słupki wykonane są z grubościennych rurek lub kątowników ze stali nierdzewnej. Takie słupki możemy pomalować na dowolny kolor. Najpopularniejszy kolor takich słupków to oczywiście czarny. Farba wykorzystywana do malowania takich balustrad jest odporna na zarysowania i innego tego typu uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu barierka w naszym domu będzie dobrze wyglądać przez conajmniej kilka lat.

Dobrej klasy balustrada kosztuje około pięciuset złotych za element o wymiarach sto trzydzieści na dwieście centymetrów. Zakupu możemy dokonać w dobrych sklepach budowlanych lub zamówić za pośrednictwem internetu. Montaż jest na tyle prosty i bezproblemowy, że powinniśmy sobie poradzić z tym samodzielnie.