Nowoczesna reklama to cały kompleks działań, które mają sprawić, że informacje o produkcie czy usłudze będą do potencjalnego nabywcy trafiać możliwie największa ilością kanałów, ale nie będzie to się działo w natarczywy sposób. Nowoczesność to przemyślana strategia, ciekawe rozwiązania i wykorzystanie nowych technologi. Wszystko to jest gwarantem skutecznej reklamy.

Dobra reklama – agencja reklamowa

reklamaTworzeniem profesjonalnej i skutecznej reklamy zajmują się specjalne agencje. Przygotowują one całą strategie reklamową i marketingową, która uwzględnia różne formy i działania mające na celu rozpowszechnienie danej marki, wytworzenie jej dobrego wizerunku a także podtrzymanie go w świadomości klientów. W wachlarzu usług oferowanych przez agencje reklamowe jest bardzo wiele różnorodnych wariantów Tworzą wizualną identyfikację firmy za pośrednictwem wizytówek, logo firmy i stron internetowych oraz słowne komunikaty marketingowe do których zalicza się wszelkiego rodzaju hasła reklamowe, slogany, teksty seo, oraz teksty stron internetowych. Agencje reklamowe wykorzystują słowny i graficzny przekaz w celu uzyskania jak najlepszych efektów marketingowych z uwzględnieniem potrzeb i sugestii każdego klienta. Wykorzystanie wszystkich tych możliwości i połączenie ich razem jest kluczem do stworzenia skutecznej kampanii reklamowej, która przyczyni się do wzrostu zainteresowania daną marka i podniesienia jej renomy.

Coś na zachętę – materiały reklamowe

materiały reklamoweMateriały reklamowe to świetny sposób reklamowania tak małych i średnich firm jak i dużych korporacji. Tworzą one pozytywny wizerunek firmy, a logo znajdujące się na takim upominku wytwarza pozytywne skojarzenia z dana marką u potencjalnego klienta i podtrzymują to wrażenie u kontrahenta. Jest to niezwykle dobry sposób reklamy głównie dla tego, że nie jest to reklama nachalna, myśl o danej marce nasuwa się mimo chodem przy korzystaniu z materiału reklamowego, im użyteczniejszy przedmiot w tym częstszym użyciu będzie, a co za tym idzie, będzie skuteczniej utrwalał pozytywne skojarzenia z firmą. Materiały reklamowe może stanowić niemal wszystko i jest to ich ogromna zaleta. Mogą to być drobiazgi jak długopis lub nawet coś z działu elektroniki. Wśród najczęściej spotykanych przedmiotów można wymienić:

  • długopisy
  • kubki
  • dyski USB
  • koszulki
  • czapeczki
  • smycze
  • breloki
  • notesy

Są to rzeczy użytkowe dlatego zawarte na nich logo tak łatwo zapada w pamięci odbiorcy. Najczęściej spotykane są chyba jednak długopisy z logo w taki sposób reklamują się zarówno małe średnie jak i duże firmy, natomiast na takie materiały reklamowe jak pamięć USB najczęściej decydują się duże korporacje.

Reklama na portalach społecznościowych – social media

social mediaMedia społecznościowe są doskonałym sposobem na dotarcie do klienta i wejście z nim w interaktywny dialog. Mówiąc o social media marketingu mamy na myśli przykuwanie uwagi i generowanie ruchu internetowego na różnych portalach społecznościowych jak na przykład Facebook, Twitter czy YouTube. Dlaczego ten rodzaj marketingu stał się obecnie tak interesującą opcją. Po pierwsze internet jest dziś medium docierającym do niemal każdego. Nie ma już chyba osób, które by nie posiadałyby dostępu do niego. Po drugie korzystanie z portali społecznościowych jako nośnika reklamy pozawala na bezpośrednie dotarcie do docelowej grupy. Po trzecie jest to stosunkowo tani rodzaj reklamy biorąc pod uwagę jej efektywność. Kampania prowadzone przez social media ma nie tyle na celu zwiększenie sprzedaży danego produktu czy usługi co raczej zbudowanie i podtrzymanie wizerunku danej marki. Efekt ten uzyskuje się poprzez fakt, że informacja o danym produkcie w dużej mierze jest rozpowszechniana przez użytkowników samego portalu społecznościowego przez co jest ona uważana za bardziej wiarygodną. I to jest właśnie największym atutem tego typu reklamy.


 

Źródła:


 

Na koniec o nowoczesnej reklamie

reklamaNowoczesna reklama to nie nachalna reklama. Pojawia się ona wprawdzie nadal na bilbordach, ulotkach i w telewizji, ale także dociera ona do potencjalnego klienta bardziej subtelnymi drogami, przez co lepiej on zapamiętuje daną markę i lepiej ją kojarzy. To przekonanie wychodzi jakby od niego samego a nie jest narzucane mu przez samą reklamę, dlatego zdaje się być bardziej prawdziwe a co za tym idzie w ogólnym rozrachunku jest skuteczniejsze.