Obecnie stolarka okienna rozwija się coraz sprawniej, razem z wymaganiami jakie posiadają dzisiejsi konsumenci. Okna muszą nie tylko spełniać swoje podstawowe i najważniejsze funkcje, które zapewniają nam komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Równie ważnym jest, aby cieszyły nasze oczy oraz by ładnie komponowały się z wystrojem wnętrz.

 

Wybór okien

oknaNajważniejszym wyrobem z kategorii stolarki okiennej są okna. Muszą one chronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, stanowić pewną ochronę przed włamaniem, a gdy nam duszno, muszą zapewniać swobodny przepływ powietrza. Coraz więcej osób przy doborze okien kładzie nacisk również na estetykę. Dzięki trendom jakie pojawiły się w ostatnich latach, czyli boomie na jasne, przestronne i nowoczesne pokoje, szczególnym powodzeniem cieszą się duże okna PCV. Znajdziemy je w różnorodnych kolorach, od tych standardowych białych po ciemniejsze odcienie. Niezależnie od tego, czy wybieramy model do domu czy do mieszkania, warto jest również zwrócić uwagę na to, czy dobrze zabezpieczają przed utratą ciepła. W tym celu należy zapoznać się z parametrami izolacji termicznej oraz zapytać sprzedawcę o dodatkowe zabezpieczenia zastosowane w danym modelu okien – może to być na przykład dodatkowe wypełnienie lub potrójny zestaw szyb. Takie okna nie różnią się wiele jeśli chodzi o masę od swoich tradycyjnych odpowiedników, a zapewniają o wiele większy komfort i pozwalają oszczędzić na rachunkach za ocieplanie domu. Na rynku możemy również wybrać okna o zaokrąglonej ramie, co nadaje pomieszczeniu bardziej atrakcyjny i elegancki wygląd.

 

Rolety w nowoczesnym wydaniu

roletyDopełnieniem, które daje nam swobodę jeśli chodzi o manipulowanie ilością światła wpadającego do pomieszczenia, są rolety. W zależności od tego, jaki nastrój chcemy uzyskać w środku, zmieniamy położenie rolet. Dla osób, które chcą mieć możliwość operowania światłem, aż do uzyskania zupełnej ciemności, stworzone zostały rolety dzień-noc. System ich działania opiera się na zastosowaniu naprzemiennych rolet zaciemniających i przepuszczających światło. Użytkownik sam ustala jaki stopień zaciemnienia go zadowala poprzez manipulowanie nakładającymi się na siebie pasami tkaniny. Do wyboru są również rolety wolno-wiszące przeznaczone zarówno do mniejszych jaki większych par okien. Po dokonaniu wyboru względem odpowiedniego modelu rolety, pozostaje nam tylko wybór odpowiedniej tkaniny. Tutaj mamy naprawdę szerokie pole wyboru, dlatego najlepiej kierować się tym, jaka tkanina lub wzór będą najlepiej komponować się z wnętrzem danego pomieszczenia.

 

A może żaluzje?

żaluzjeChociaż żaluzje kojarzą nam się z miejscami takimi jak biura czy szkoły, to z powodzeniem możemy wykorzystać je w domu. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są żaluzje zewnętrzne, która dodają nam bezpieczeństwa, dzięki temu, że dodatkowo chronią przed włamaniem. Uodpornią nas także przed złymi warunkami pogodowymi. Obecnie żaluzje aluminiowe odchodzą w niepamięć i zostają wyparte przez bambusowe lub drewniane wersje, które podkreślą wyjątkowy charakter kuchni czy łazienki.

 


 

 

rolety wewnętrzneWięcej:

  • KDPartner – Wrocławska firma oferująca okna pcv, rolety dzień i noc oraz rolety wewnętrzne
  • Budujemy dom – budowa i remont
  • Dom-Partner Raxo – firma ze Śląska oferująca okna, rolety, żaluzje i moskitiery

 


 

 

oknaSzeroki wybór

Dzięki możliwościom jakie dają nam sklepy meblarskie, bardzo łatwo znaleźć nam rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom względem swej funkcjonalności i estetyki. Zatem, szykując się na remont lub budowę domu, nie pozostaje nam nic innego jak odwiedzenie danego salonu i skonsultowanie się z jednym z jego pracowników.