W dzisiejszych czasach każda branża musi iść z duchem czasu i się rozwijać. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro nowe rozwiązania technologiczne powstają właściwie dla każdego środowiska, więc czemu by ich nie wdrążać? Podobnie jest z branżą grzejników i grzałek, która wraz z rozwojem techniki jest unowocześniania.

Nowoczesne rozwiązanie – ogrzewanie elektryczne

elementy grzejneW ostatnich latach rośnie zainteresowanie nowym sposobem ogrzewania jakim jest ogrzewanie elektryczne. Metoda ta ma szczególne zastosowanie w obecnie panujących warunkach pogodowych w Polsce, gdzie temperatura z dnia na dzień potrafi zmienić się o kilkanaście stopni. Dodatkowo ogrzewanie akumulacyjne nie wymaga posiadania specjalnego pomieszczenia na kotłownię lub miejsca do składowania opału. Ten rodzaj ogrzewania najczęściej stosowany jest jako ogrzewanie dodatkowe, jednak z powodzeniem może być to także główny sposób ogrzewania domu. Wiele osób obawia się tego rozwiązania, ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej. Jednak ogrzewanie akumulacyjne pozwala na gromadzenie energii podczas trwania tańszej taryfy, zazwyczaj w godzinach nocnych, która później jest wykorzystywana w trakcie całego dnia. Kluczem do oszczędności jest piec akumulacyjny, który pobiera tanią energię i produkują z niej ciepło, dodatkowo wybór grzejników o niskim poborze energii znacząco obniża koszta tego rodzaju ogrzewania. Główną zaletą ogrzewania elektrycznego jest wygoda jego użytkowania. Nie wymaga ono właściwie żadnej uwagi poza momentem instalacji.

Podstawa ogrzewania elektrycznego – grzejniki elektryczne

grzejniki elektrycznePodstawą każdego ogrzewania są grzejniki. Grzejników elektrycznych do wyboru mamy kilka rodzai. Każdy z nich cechuje się nie co innymi właściwościami, dlatego ich wybór dostosujmy do własnych potrzeb, tak aby mogły one jak najlepiej spełniać nasze oczekiwania. Wymienić można:

  • grzejniki konwektorowe
  • grzejniki promiennikowe
  • grzejniki radiacyjne
  • grzejniki olejowe

Grzejniki konwektorowe są doskonałym wyborem dla osób chcących w szybkim czasie ogrzać lub dogrzać swoje mieszkanie. Ich główną zaletą jest łatwość ich montażu i czyszczenia oraz stosunkowo niska cena Można je z powodzeniem stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. Dodatkowo jest to chyba najlepsze rozwiązanie dla energooszczędnych domów, które cechują się niskim zapotrzebowaniem na ciepło. Kolejny rodzaj grzejników to grzejniki promiennikowe. Są one względnie podobne do konwektorowych z tą różnicą, że ich cechą szczególną jest ogrzewanie konkretnego obiektu, a nie całej przestrzeni. Co sprawia, że świetnie się one nadają do rozmrażania podjazdu przed domem czy tarasu, ale także sprawdzą się i w domu. Jednym z nowszych rozwiązań w zakresie grzejników elektrycznych są radiatory elektryczne. Ich działanie opiera się na promieniowaniu i radiacji, co sprawia, że ogrzewają one pomieszczenie równomiernie nie wysuszając przy tym powietrza. Ostatnia opcja to grzejniki olejowe. Jest to bardzo dobra opcja do osób starszych, dzieci i osób z alergią, ponieważ ogrzewają one dom w łagodny sposób, wytwarzając przy tym specyficzny mikroklimat i nie wysuszając powietrza. Wszystkie przedstawione rodzaje grzejników elektrycznych doskonale sprawdzają się w domu, jednak ich wybór, skoro mamy taką możliwość, powinniśmy uwarunkować własnymi potrzebami.

Grzałka czyli błędnie nazywany element grzejny

grzałkiGrzałka a element grzejny, pomiędzy tymi dwoma elementami jest zasadnicza różnica, a konkretniej mówiąc, jeden element jest częścią składową drugiego. Powszechnie przyjęło się jednak określać oba grzałką, podczas gdy element grzejny jest w rzeczywistości jej częścią odpowiedzialną za przemianę energii elektrycznej w ciepło. Sama grzałka natomiast jest ogólnie mówiąc urządzeniem służącym do grzania i zazwyczaj występuje jako element urządzenia technicznego przeznaczonego właśnie do grzania. Grzałki to bardzo ogólne pojęcie i mają one zastosowanie w bardzo wielu urządzeniach wykorzystywanych w różnych dziedzinach i branżach. Co się z tym wiąże występuje one w bardzo wielu wariantach w zależności od swojego przeznaczenie. Ich sposób wykonania i materiał z jakiego powstały, również mogą się zdecydowanie różnić.


Więcej informacji:


Reasumując:

Każda branża musi się rozwijać, nikt jednak chyba nie przypuszczał, że w takiej branży jak grzejniki i grzałki można wprowadzić aż tyle innowacji. Okazuje się, że dzięki nowoczesnym technologiom grzejniki mogą jak najlepiej spełnia potrzeby osób chcących w nowoczesny sposób ogrzewać swoje domu, ale także dostosowują się do ich potrzeb, zapewniając komfort mieszkania zarówno osobom z alergiami jak i takim, które we własnym domu bywają gościem.