Nowoczesne mycie aut

Czyste auto jest bez wątpienia jedną z wizytówek wielu ludzi, nic więc dziwnego, że zawsze przed wielkimi uroczystościami czy to rodzinnymi czy państwowymi do myjni są spore  kolejki. Od zawsze wiele osób zastanawia się czy dawać swoje auta do myjni automatycznych, czy pozostać przy bezdotykowej i całe auto umyć samemu.

Sprawne czyszczenie aut

myjnie bezdotykoweMożna by rzec, ze większość osób woli wygodę i pojedzie ze swoimi autami na myjnie automatyczne, gdzie szczotki dokładnie i w szybki sposób umyją za nas nasze auto. Dzięki temu nie będziemy musieli jechać na kilka dni przed jakimś wydarzeniem, gdyż nie ma żadnego ryzyka pochlapania się. Jednak mimo to i tak myjnie bezdotykowe obecnie górują nad tymi automatycznymi, gdyż nie ma wtedy kontaktu z lakierem. Główny minus szczotek jest taki, że nie są one zbyt często wymieniane i ich końcówki są tępe, przez co rysują całą karoserię, zwłaszcza okolice lusterek i zderzaków, przez co auto przy regularnym myciu może zostać mocno obrysowane, czego jak wiadomo nikt nigdy nie chce, bo wtedy przyśpiesza się proces korozji, bo zdrapywana jest główna warstwa lakieru ochronnego. Na myjni bezdotykowej nie ma żadnej ingerencji mechanicznej tylko strumień płynów czyszczących, które czyści nasze auto. Jeżeli trzymamy wszytko w odpowiedniej odległości to również nie ma ryzyka, ze lakier nam odpryśnie, co może być obawą wielu osób, dlatego zawsze warto przestrzegać instrukcji, która jest zamieszczona przy takich myjniach.

To sprawia, ze w wieli miastach, nawet tych mniejszych można zobaczyć spore ilość takich myjni bezdotykowych i co ważniejsze szybciej umyje się takie auto na myjni bezdotykowej, gdyż wtedy czas mycia zależy od nas. Jest to szczególnie dobre dla osób, które bardzo się spieszą i szybko muszą mieć czyste auto.