Nowoczesne szyby elektryczne

Zasłony i rolety są być może całkiem skutecznymi rozwiązaniami, aczkolwiek najczęściej są one przyczyną nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń. Zwłaszcza rolety materiałowe mogą bardzo szybko powodować wzrost temperatury w pomieszczeniu, gdyż ich powierzchnia błyskawicznie nagrzewa się po wystawieniu na światło słoneczne.

Szyby zaciemniające do prywatnego domu

dobre szkło przyciemniane elektrycznieNie byliśmy więc zbyt przekonani o skuteczności rolet i zasłon w naszym domu, który miał mieć po ukończeniu duże okna, które mogły być przyczyną znacznych skoków temperatury latem. Dowiedzieliśmy się jednak iż można dostać szyby, które zmieniają poziom przezroczystości pod wpływem działania prądu elektrycznego, a które są znacznie skuteczniejsze niż rolety czy zasłony, gdyż nie pochłaniają światła, a odbijają jego większość na zewnątrz domu. Znajomi którzy znali się bardziej na takim wyposażeniu polecili nam dobre szkło przyciemniane elektrycznie, które mogło być zamontowane zamiast normalnej szyby w ramie okiennej. Podczas normalnego użytkowania było ono nie do odróżnienia od zwykłej szyby, aczkolwiek w dowolnym momencie mogło być regulowane tak, by przepuszczać ograniczoną ilość światła, lub też zablokować jego dostęp do wewnątrz całkowicie. Sterowanie takimi szybami odbywać się może na dwa sposoby.

Jeśli są one podłączone do domowego systemu sterowania urządzeniami, można regulować je z tego poziomu, lub też dołączyć je do jednego z profili urządzeń, gdzie system samoczynnie reguluje przejrzystość szyb. Jeśli w domu nie ma takiego systemu, szyby regulowane są natomiast za pomocą pilota sterującego, identycznego jak te które służą do sterowania bramami przesuwnymi. Obydwie metody sterowania są bardzo wygodne, i umożliwiają szybkie dostosowanie szyb do aktualnych potrzeb.