Kuchnia jest miejscem gdzie przygotowujemy jedzenie, więc musi być miejscem bardzo sterylnym. Aby zachowywać porządek w kuchni na odpowiednim poziomie, to nie może w niej zabraknąć takich elementów jak zlewozmywak, dzięki któremu utrzymanie czystości będzie łatwiejsze. Warto wybrać taki zlew, który będzie funkcjonalny, ale też estetyczny.

Zlewozmywak kuchenny z granitu

zlewy kuchenne granitoweUrządzając w nowoczesny sposób całą kuchnię, musimy zadbać o każdy szczegół. Nie możemy pozwolić na to, aby któryś z elementów wyposażenia nie pasował do nowoczesnego wystroju reszty. Obecnie montowanie zlewozmywaków z metalu nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ na dzień dzisiejszy nie prezentują się one zbyt dobrze. Duże lepsze są zlewy kuchenne granitowe, ponieważ ich nowoczesny wygląd idealnie wpasowuje się w wystrój całej kuchni. Dużą zaletą takich zlewów jest to, że posiadają one duży odpływ, który umożliwia montaż młynka o dużej średnicy, dzięki temu unikamy problemu ciągle zatykającego się od resztek jedzenia zlewu. Zlewy granitowe dostępne są w różnych konfiguracjach. Możemy kupić zlew jednokomorowy, dwukomorowy lub jednokomorowy ale z okapnikiem na którym będziemy mogli suszyć naczynia. Montaż takiego zlewu jest dość prosty, ponieważ wystarczy brzeg wyciętego blatu posmarować klejem montażowy, a następnie włożyć w otwór zlew. Klej montażowy zapewni nam odpowiednią szczelność pomiędzy blatem, a zlewozmywakiem. Zlewy z granitu dostępne są w różnych kolorach.

Zlewy dostępne są w sklepach z branży remontowo budowlanej. Średnia cena takiego zlewu to kwota w granicach pięciuset złotych. Żywotność takiego zlewu stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie, więc jest to zakup na długie lata. Napewno nie będziemy żałować wydanych pieniędzy na taki zlewozmywak.