O elektrowni wiatrowej i nie tylko

Przez kilka lat mieszkałem w Niemczech i zauważyłem, że coraz modniejsze są tam ekologiczne rozwiązania pozyskiwania energii elektrycznej. Gdy wraz z rodziną wróciłem na stałe do Polski, postanowiliśmy, że dom, który wybudujemy, będzie tzw. „domem przyszłości”, który jest całkowicie niezależny i samowystarczalny. Chętnie opowiem Wam, jakie są zalety inwestowania w ekologiczne budownictwo. 

Jak stworzyliśmy własną elektrownię?

własna elektrownia wiatrowaDom, który zaprojektowaliśmy był przeciętnej wielkości (taki typowy, jednorodzinny). Szukając ekologicznych rozwiązań, przypomniałem sobie o możliwości zainstalowania na dachu wiatraków, które będą wytwarzały prąd. Moja żona była również zachwycona tym pomysłem i spędziła wiele godzin na poszukiwaniu najlepszych dostawców tego typu instalacji wiatrowej. Zdecydowaliśmy się na połączenie paneli fotowoltaicznych, które będą pobierały energię słoneczną oraz zamontowania wspomnianych wiatraków. Mogę Was zapewnić, że własna elektrownia wiatrowa to znakomite rozwiązanie dla każdego, bo staliśmy się nie tylko niezależni energetycznie, ale również od tych trzech lat odkąd tu mieszkamy, zaoszczędziliśmy naprawdę dużą sumę pieniędzy. I to nie jest chwilowa moda bądź fanaberia jak czasami czytam na różnych forach, tylko rozwiązania przyszłości, które dbają o nasze portfele oraz całe środowisko. Wiatraki nam w niczym nie przeszkadzają, zasadniczo są niezauważane. Dodatkowo, stanowią ładne uzupełnienie typowego dachu i są po prostu atrakcją. 

Do zainwestowania we własną elektrownię wiatrową namówiłem kilku znajomych, którzy również są zadowoleni z tego typu rozwiązania. Dodatkowo, wszyscy zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszych systemów, dzięki czemu stworzyliśmy niezależne, ekonomiczne i w pełni ekologiczne domy, które są niezwykle oszczędne w utrzymaniu.