Dziecko, aby się odpowiednio rozwijać powinno mieć zapewniony stały dostęp do świeżego powietrza. Nie wystarczy jednak stałe wietrzenie domu. Z dzieckiem powinno się spacerować już od samego początku. Wielu kobietom wydaje się, że zimowe dni nie są odpowiednim czasem na przechadzkę po parku, jednak z odpowiednim wyposażeniem zadowolone może być i dziecko i mama.

Ciepłe mufki do dziecięcego wózka

mufki do wózka dzieckaMuszę przyznać, że kiedyś spacery z moją pociechą były sporym problemem. Przede wszystkim nie nosiłam rękawiczek, ponieważ ograniczały one moje zdolności manualne, na przykład podczas poprawiania dziecięcej czapeczki. Na szczęście udało mi się znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu. Były nim mufki do wózka dziecka. Przede wszystkim mufka taka jest przymocowana do wózka, w związku z czym praktycznie nie da się jej zgubić. Gdy pcham wózek, chronię ręce w mufce i nie mam problemu z marznącymi dłońmi. Gdy natomiast chcę w jakiś sposób poprawić dziecięcą garderobę, bez żadnego problemu ręce wyjmuję. Mufka taka jest przedmiotem bardzo solidnym, w związku z czym gdy planuje się więcej dzieci, warto taką zachować. Można ją zamontować praktycznie przy każdym wózku, w związku z czym nie ma problemu, gdy dziecko podrośnie i chcemy zamienić sprzęt na nieco większy. Mufki są niezwykle praktycznie i dostępne w bardzo konkurencyjnej cenie, w związku z czym każda mama może sobie na taki wygodny zakup pozwolić.

Jak się okazuje zimowe spacery mogą sprawić zdecydowanie większy problem mamie, niż maluchowi. W moim przypadku najbardziej nieprzyjemny był problem marznących dłoni. Na szczęście poznałam produkt, jaka jest mufka, którą można zamontować przy dziecięcym wózku. Jest to naprawdę wspaniały produkt, który zdecydowanie umilił mi zimowe spacery.