Ochronne rękawice jednorazowe

Widok mechanika, pracującego gołymi rękami przy częściach samochodowych nie jest wcale rzadkim widokiem. Najczęściej zdarza się bowiem, iż mechanicy samochodowi i pracownicy warsztatu nie używają żadnych rękawic ochronnych, gdyż mogą one ograniczać ruch i utrudniać wykonywanie zadań. Nie jest to jednak najmądrzejsze posunięcie, gdyż podczas pracy wykorzystywane są najróżniejsze substancje szkodliwe.

Rękawice ochronne do pracy w warsztacie samochodowym

niedrogie rękawiczki jednorazowe dla mechanikówOdrdzewiacze i substancje do czyszczenia stali są czasem silnie żrące, a preparaty samochodowe drażnią skórę i powodują najróżniejsze problemy ze zdrowiem, dlatego też nawet najbardziej podstawowa ochrona dłoni jest dobrym pomysłem w trakcie pracy z tego rodzaju preparatami. Skuteczne, choć niedrogie rękawiczki jednorazowe dla mechaników stają się więc coraz bardziej rozpowszechnione, gdyż nie tylko pomagają one zapobiegać najgorszym obrażeniom i problemom zdrowotnym po kontakcie ze szkodliwymi chemikaliami, ale również w żaden sposób nie przeszkadzają w pracy, i nie krępują ruchu. Są one nieco podobne do rękawic przeznaczonych do sprzątania z użyciem silnych substancji czyszczących, i wykonane są ze podobnie grubego, gumpodobnego tworzywa. W przeciwieństwie do takich rękawic, warianty dla mechaników są cieńsze w okolicach stawów, przez co niemal w ogóle nie przeszkadzają podczas pracy. Rękawiczki te chronią przed substancjami żrącymi i wszystkimi preparatami, które podrażniają skórę po kontakcie bezpośrednim.

Często zapobiegają również obtarciom czy podobnym urazom, jakie zdarzają się często w trakcie pracy. Materiał z którego owe rękawiczki są wykonane jest odnawialny, i może być przekazany po użyciu do dalszego recyklingu. Mnóstwo takich rękawiczek wykonano właśnie z materiału odzyskanego.