Odpowiednia suplementacja konia

Konie sportowe są szczególnie narażone na problemy ze stawami oraz wrzody, które najczęściej spowodowane są ubogą dietą oraz bardzo wysilającymi treningami. W związku z tym warto wspomagać je podając odpowiednie środki suplementujące, które mogą być dodatkowym źródłem witamin i minerałów dla aktywnego zwierzęcia hodowlanego.

Wybór suplementów dla konia

suplementy dla koni sportowychJak się okazuje głównym posiłkiem dla konia zawsze będą zielonki oraz siano, które mają najwięcej właściwości odżywczych dla tego zwierzęcia. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż suplementy dla koni sportowych mogą okazać się bardzo ważnym aspektem z uwagi na wyczerpujące treningi. Dlaczego podaje się suplementy? Ponieważ uzupełniają braki spowodowane błędami żywieniowymi, jak również uzupełniają witaminy i minerały niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu konia, jak również do zachowania błyszczącej sierści. Co więcej, odpowiednia bogata dieta pozwala na szybsze procesy lecznicze oraz regenerację, które są niezwykle ważne przy koniach trenujących do zawodów. Pamiętajmy jednak, aby uważać na wybierane przez nas produkty, ponieważ niektóre maja dodatek środków przeciwbólowych. Dla zdrowego konia składniki te są całkowicie bezsensowne, a wręcz mogą zaszkodzić jego zdrowiu, gdy będzie je regularnie spożywał. Odpowiednia dieta połączona z suplementacją wesprze stawy oraz budowę tkanki mięśniowej. Nie zapominajmy również o elektrolitach w diecie zwierzęcia.

Gdy mamy konia sportowego w boksie musimy zadbać o jego odpowiednią dietę, która powinna być bogata w składniki mikro i makroelementów. Dlatego ważne jest uzupełnianie diety suplementami, które pozwolą na osiąganie przez zwierzę lepszych wyników. Takie produkty mają na celu wspieranie regeneracji i stanu zdrowia konia.