Ogrzewanie całego domu tylko kominkiem

Najczęściej kominki są jedynie dodatkiem do samego systemu grzewczego danego domu. Kominek to tzw. forma odpoczynku przy wesoło buzującym ogniu. Człowiek od zarania dziejów najbezpieczniej czuł się właśnie przy otwartym ogniu, ponieważ to właśnie ogień był taką formą obrony przed dzikimi zwierzętami. Dziś jest inaczej.

Instalowanie płaszczy wodnych i wężownic w kominkach

wkład kominkowy z płaszczem wodnym i wężownicąDziś zmieniła się forma ogrzewania domów, ale nie nastawienie człowieka. Wciąż lubimy patrzeć w ogień (oczywiście pomijając ludzi obciążonych arsonfobią – czyli nabytym, lub wrodzonym strachem przed ogniem). Większości ludzi, ogień wciąż kojarzy się z bezpieczeństwem, dlatego montują kominki w domach nie tylko po to aby przy nich siedzieć i wpatrywać się w ogień, ale także aby ogrzewały one cały dom. Niestety, ogrzewanie to nie tylko ciepło roztaczające się przyjemnie po domu. Piec, czy kominek ogrzewający dom, powinien także (jakoby przy okazji) dogrzewać wodę np. na kąpiel, czy do mycia naczyń). Jeśli chcemy aby tak właśnie się działo, powinniśmy zainstalować wkład kominkowy z płaszczem wodnym i wężownicą, co da nam tę właśnie możliwość. Oprócz ciepła w domu, będziemy mieć także ciepłą wodę. A to już jest pewnego rodzaju luksus, choć niektórzy wierzą, że jest to najzwyczajniejsza w świecie rzecz. W końcu w dzisiejszym świecie, ciepła woda nie powinna być jakimś ewenementem. Jednak, jeśli się zastanowić, na świecie czysta woda w wielu miejscach jest dość częstym ewenementem, a co dopiero czysta i do tego ciepła.

Kominki z wodnym płaszczem mogą sprawić, że wszystkie najbardziej potrzebne w naszym domu funkcję będą zaspokojone. Zastosowanie płaszcza wodnego w kominku będzie najbardziej efektywne, jeśli połączymy go z systemem centralnego ogrzewania. Wtedy, oprócz ciepła, będziemy mieć także gorącą wodę.