Ogrzewanie elektryczne

 

Energia elektryczna systematycznie drożeje, co aktualnie zniechęca klientów do wyboru tego źródła energii do ogrzewania domu. Istnieje jednak wiele sytuacji, w których grzejniki elektryczne okazują się rozwiązaniem najrozsądniejszym. Należy bowiem pamiętać o wątpliwym sensie drogiej inwestycji w instalację ogrzewania CO/gazowego w domu lub na działce rekreacyjnej, gdzie ogrzewanie jest potrzebne najwyżej kilkanaście dni w roku.

Czy sklepy internetowe mają w ofercie grzejniki elektryczne?

grzejniki elektryczne sklep internetowyW domku rekreacyjnym o niedużym zapotrzebowaniu na ciepło bilans wydatków związanych z instalacją ogrzewania w perspektywie kilkunastu lat może przemawiać za wyborem grzejnika elektrycznego zasilanego ze zwykłego gniazda 230 V. Jeśli rzeczywiście interesują nas grzejniki elektryczne sklep internetowy będzie najlepszym miejscem do poszukiwania odpowiedniego urządzenia. Wspólną cechą większości grzejników jest to, że energię elektryczną przekształcają w ciepło niemal bez strat, za co odpowiada blisko stuprocentowa sprawność. Różnice wynikają natomiast w sposobie przekazywania ciepła do otoczenia, przez co różne odczuwa się efekty ich działania. Najpopularniejsze typy grzejników elektrycznych, to m.in. termowentylatory, grzejniki konwektorowe, grzejniki olejowe, ogrzewacze akumulacyjne oraz tzw. promienniki.

Należy się dobrze zastanowić, jaki grzejnik elektryczny wybrać do jakiego pomieszczenia, ponieważ ich dopasowanie decyduje o komforcie i finalnych kosztach ogrzewania. Warto wziąć pod uwagę wielość pomieszczeń, które wymagają ogrzewania, położenie zewnętrznych ścian domu oraz czy budynek posiada ocieplenie ścian zewnętrznych. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, będziemy mogli podjąć najlepszy dla nas wybór, który zapewni skutecznie ogrzewanie w korzystnej cenie.