Co oprócz ściany lakierniczej, znajdziemy w takim zakładzie?

W zakładzie lakierniczym przede wszystkim wykonuje się lakierowanie elementów stalowych. W tym celu taki zakład należy odpowiedni wyposażyć, aby praca i wykonywanie lakierowania było w ogóle możliwe. Poza tym dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, praca w takim zakładzie będzie bezpieczniejsza.

W czym pomaga ściana lakiernicza?

ściana lakierniczaW zakładzie lakierniczym ważnym wyposażeniem na pewno jest ściana lakiernicza. Takie urządzenie jest wykorzystywane podczas nie tylko prac lakierniczych, ale także podczas innych robót, podczas których powstają duże ilości pyłu. Taka ściana lakiernicza zbudowana jest z wentylatora oraz odciągu. W tym urządzeni również nadają się filtry w tym filtr kartony, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie w urządzeniu jakim jest ściana lakiernicza. System odciągania zanieczyszczone powietrza zapewnia przepływ w zakładzie świeżego powietrza, co na pewno jest dogodne dla osób, które w danym zakładzie pracują. Niektóre ściany lakiernicze korzystają z dwustopniowe filtracji suchej. Wtedy w takim urządzeniu można znaleźć przegrody suche, które działają kolejno po sobie, dzięki temu lepiej i bardzo dokładniej oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie składa się z takich urządzeń jak:

  • filtr kartonowy,
  • mata filtracyjna.

Filtr kartonowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż składa się on z dwóch plisowanych warstw sklejonych ze sobą, które bardzo dokładnie oczyszczają powietrze. Mata filtracyjna również bardzo dobrze filtruje, jej skuteczność waha się w przedziale od dziewięćdziesięciu dwóch do dziewięćdziesięciu czterech procent.

Zbiornik dwupłaszczowy lepszy od jednopłaszczowego?

Zbiornik dwupłaszczowyTakże w takim zakładzie mogą się znaleźć rożnego rodzaju zbiorniki w tym zbiornik na olej opałowy. Wiadomo, jakoś halę zakładu należy ogrzać zimą. Zbiornik na olej opałowy może być:

  • jednopłaszczowy,
  • dwupłaszczowy.

Jeśli zdecydujemy się na zbiornik jednopłaszczowy, to w takim przypadku należy go trzymać w specjalnej wannie. Jeśli chodzi o zbiornik dwupłaszczowy to takiego zabezpieczenia nie potrzeba już stosować. Jednak wiadomo, takich zbiorników nie należy montować w bliskiej odległości od pieca. Poza tym zawsze zbiorniki muszą być odgrodzone od pieca murem. Mur ten ma zabezpieczyć zbiornik zarówno jednopłaszczowy, jak i dwupłaszczowy przed stopieniem się pod wpływem wysokie temperatury. Takie zbiorniki mogą mieć różną pojemność, zależnie od potrzeb zakładu lakierniczego.

Czym jest sprężarka śrubowa?

sprężarka śrubowaJednym z rodzajów sprężarek jest sprężarka śrubowa. W takiej sprężarce powietrze sprężone powstaje dzięki zmniejszającej się powierzchni, która występuje pomiędzy pracującymi śrubami urządzenia, a otworami ssawnymi do otworów tłoczonych. To jaką będzie miało siłę powietrze sprężone zależy przede wszystkim od tego, jaką konstrukcje na dana sprężarka śrubowa. Sprawność, elementu, które spręża powietrze zależy między innymi od szczelności, która występuje pomiędzy śrubami oraz obudową. Jeśli chodzi o konstrukcję sprężarki, to dąży się do tego, aby uzyskać jak najmniejszy rozmiar takiego urządzenia, przy okazji zyskując jak największą moc. Wiele sprężarek dodatkowo wyposaża się w tłumik wibracji, dzięki którym pochłaniane zostają wysokie częstotliwości. W wielu rożnych zakładach sprężarki airpol znajdują swoje zastosowanie. Także sprężarka śrubowa bardzo często jest wykorzystywana w kolejnictwie.


Więcej na ten temat można przeczytać na:

  • Techfilter.pl – lakiernictwo i wentylacja przemysłowa
  • Moto.pl – portal o samochodach oraz o ich pielęgnacji
  • Tangozbiorniki.pl – sprzedawca różnego rodzaju zbiorników
  • Air-master.pl – sprzedaż oraz serwis sprężarek

Podsumowanie:

W każdym zakładzie, nie tylko lakierniczym, bardzo ważne jest jego odpowiednie wyposażenie. Wpływa to na polepszenie pracy, na jej wydolność jak i efekty. Wiele z urządzeń także wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie ciężkich warunków pracy.