Prowadzenie sklepu rowerowego nie jest zadaniem szczególnie trudnym, ale w dzisiejszych czasach konieczne są odpowiednie rozwiązania dostosowane do naszych czasów, jak między innymi strona internetowa sklepu i odpowiednie oprogramowanie oraz odpowiedni i nowoczesny asortyment.

Dobry asortyment – rowery focus

Rower elektrycznyNa sukces każdego sklepu składa się to jaki posiada on asortyment, w przypadku sklepu rowerowego powinny być to rowery sprawdzonych marek, które cieszą się dużym zaufaniem wśród wielbicieli rowerowych wycieczek. Poza tym, ze w sklepie powinny znajdować się tylko znane marki, asortyment powinien być także zróżnicowany pod względem funkcjonalności, a co za tym idzie w naszym sklepie powinny znaleźć się takie rowery jak:

 • Rowery miejskie
 • Rowery szosowe
 • Rowery przełajowe
 • BMX
 • Rowery dziecięce
 • Rowery crossowe
 • Rowery składane
 • Rowery elektryczne

Co za tym idzie asortyment takiego sklepu musi być nie tylko rozbudowany, ale i dobrze przemyślany, jeśli sklep ma się cieszyć zainteresowaniem.

Rower elektryczny – nowoczesny asortyment

Rower elektrycznyRowery elektryczne zyskują coraz większą popularność w Polsce. W gruncie rzeczy rowery elektryczne az tak bardzo nie różnią się od zwykłego roweru, czyli wygląda on i posiada takie elementy jak zwykły rower do których należą: pedały, koła, kierownica, siodełko, łańcuch itd. Głowna różnica polega na tym, że rowery elektryczne mają dodatkowe wyposażenie w postaci baterii, silnika elektrycznego oraz komputera z wyświetlaczem, za pomocą którego można odpowiednio ustawić rower i nadzorować jego pracę. Jeśli chodzi o samą specyfikę rowerów elektrycznych to nie jeżdżą one same a system elektryczny jest tylko formą wspomagania. Co za tym idzie taki rower elektryczny napędzany jest zarówno siłą mięśni oraz silnika elektrycznego, aczkolwiek możliwe jest też wykorzystywanie go w normalny sposób, czyli bez użycia elektrycznego silnika. Rowery te cieszą się szczególnie dużą popularnością u osób, które wykorzystują ten środek lokomocji jako sposób na dojazd do pracy lub wśród osób, które chcą uprawiać aktywność społeczna, jednak brakuje im sil, czyli najczęściej wśród osób starszych.

Zaplecze sklepu – oprogramowanie dla firm

Program dla firmSklep jaki by nie był jeśli chce w dzisiejszych czasach odnieść sukces musi iść z duchem czasu, a że obecnie duża część życia została przeniesiona do środowiska internetowego to i sklep rowerowy w tym środowisku musi się odnaleźć i zaistnieć. W tym celu pomaga właśnie programowanie dla firm, w którego skład tak naprawdę wchodzi wiele różnych form, wśród których można by wymienić:

 • Systemy sprzedaży
 • Aplikacje mobilne
 • System księgowy
 • Strony internetowe

Program sprzedażowy pos – podstawa działania

Program sprzedażowy POS to program, który pozwala stworzyć w pełni funkcjonalne stanowisko sprzedaży dla sklepi. Tego rodzaju programów na rynku znajduje się bardzo wiele, jednak większość z ich ma możliwość pracy zarówno w trybie offline jak i online, a dodatkowo mogą one także zostać zintegrowane z platformami do sprzedaży internetowej, co za tym idzie dzięki takiemu programowi, możliwe jest także prowadzenie sprzedaży poprzez sklep internetowy. Jednak do podstawowych zadań tego programu należy:

 • obsługa wielu rachunków,
 • wprowadzenie pozycji na rachunek na przykład za pomocą czytnika kodów,
 • wydruk faktur na drukarkach fiskalnych,

Co za tym idzie oprogramowanie to zapewnia podstawowe funkcje, które są nie zbędne jeśli chodzi o sprawna sprzedaż. Oczywiście są bardziej zaawansowane wersje tego rodzaju oprogramowania, które ułatwiają prowadzenie i usprawniają działanie sklepu.


Po więcej informacji zapraszam na strony:


 

Słowem podsumowania:

Wprawdzie prowadzenie sklepu z rowerami nie jest bardzo wymagające i skomplikowane to jednak każdy biznes niesie za sobą ryzyko, dlatego warto wiedzieć jakie rozwiązanie warto zastosować by mieć jak największe szanse na odniesienie sukcesu w tej branży i jakie rozwiązania mogą pomoc nam w sprawnym prowadzeniu zarówno sklepu jak i sprzedaży. Wszystkie te elementy jeśli dobrze się je połączy przyczyniają się do tego by sklep funkcjonował jak należy.