Organizacja naszego obozu wspinaczkowego

Od zawsze interesowałam się sportem oraz aktywnością fizyczną. Młodzieńcze lata spędziłam za granicą szkoląc się u najlepszych instruktorów i ciesząc się nowymi znajomościami. Dzięki temu ukończyłam wiele kursów oraz szkoleń. Po powrocie do kraju postanowiłam wykorzystać swoje umiejętności w praktyce i otworzyć swoją własną firmę.

Praca instruktora na obozie wspinaczkowym

obóz wspinaczkowyDwa lata temu przeprowadziłam się w moje ukochane polskie góry i tam też postanowiłam stworzyć swoją własną szkołę. Do swojego zespołu dobrałam kilka zaprzyjaźnionych osób i wspólnie zaczęliśmy organizować różne sportowe kursy. Kilka tygodni temu zorganizowaliśmy nasz pierwszy obóz wspinaczkowy. Na nasz obóz przybyło wielu kursantów, którzy chcieli zdobyć nowe umiejętności. Obóz trwał kilka dni, podczas których uczyliśmy naszych kursantów różnych technik wspinaczkowych, wiązania lin, a przede wszystkim zasad bezpieczeństwa, które każdy z nich powinien przestrzegać na szlaku. Ponadto, nasi uczniowie nauczyli się techniki autoratownictwa, która również jest niezbędną umiejętnością w górach. Podczas całego obozu nasi kursanci zdobyli wiele nowych umiejętności, dzięki którym wspinaczka górska stawała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Pokazaliśmy także naszym kursantom, w jaki sposób zakupić sprzęt do wspinaczki, jak dobrać odpowiednie i profesjonalne ubranie oraz różnego rodzaju liny, haki oraz ciepłe i wytrzymałe obuwie. Kilkudniowy obóz okazał się wielkim sukcesem, a nasza szkoła stała się dzięki popularna. Wkrótce mieliśmy coraz więcej zleceń, a ilość organizowanych szkoleń była coraz większa.

Otwierając swoją własną firmę, chciałam stworzyć miejsce, w którym będę mogła przekazywać swoją sportową wiedzę innym. Dzięki temu, że zdobyłam wiele instruktorskich certyfikatów, mogłam wykorzystać swoją w praktyce i razem z moimi współpracownikami stworzyć atrakcyjne miejsce w górach.