W jakich sytuacjach może nam być potrzebne zakwaterowanie? Wymieńmy kilka.

Wesele, komunia lub inne imprezy rodzinne.

wedding-91797_1280_1W wypadku kiedy organizowana jest jakaś uroczystość rodzinna wszyscy jej członkowie oraz znajomi zjeżdżają się w jedno miejsce. W zależności od budżetu organizujących może to być od kilkunastu do nawet kilkuset osób. Wszystkie te osoby potrzebują miejsca do spania. W sytuacji kiedy nie możemy ugościć wszystkich w domu musimy znaleźć inny sposób. Organizując np. wesele w hotelu możemy jednocześnie wynająć tam pokoje dla gości.

Dzięki temu nie ma potrzeby organizacji dojazdu na wesele z miejsc zakwaterowania. Jeżeli mamy więcej gości możemy ich ulokować w kilku mniejszych domach gościnnych w okolicy miejsca przyjęcia. Musimy pamiętać o dobrej organizacji takiej imprezy. Przede wszystkim powinniśmy ustalić ile osób chcemy zaprosić. Następnie na jaki czas będziemy potrzebowali pokoju. Kolejną rzeczą jest zorganizowanie transportu gości, którzy mają nocleg w miejscu innym niż uroczystość. Nie musimy jednak zajmować się tym sami. Możemy wynająć firmę, która za nas znajdzie najlepsze miejsca do zakwaterowania oraz miejsce na zabawę. Dzięki temu możemy być pewni, że zostanie to zrobiony w przemyślany, profesjonalny sposób.

Podróż służbowa.

hotel2W wielu pracach pracownicy są wysyłani w podróże służbowe. Plusem jest fakt, że pracownik nie musi dbać o kwaterę. Zazwyczaj wybór noclegu należy do pracodawcy, który rezerwuje pokój np. w motelu. To jak on będzie wyglądał zależy od wielkości firmy oraz stanowiska pracownika. Pracownicy wysokiego szczebla w dużej firmie bez wątpienia będą mieli do dyspozycji lepszej jakości pokój niż pracownik w małej firmie lub na niskim stanowisku. Nie wspominając o osobach, które są właścicielami wielkich kompanii i w czasie podróży biznesowych przebywają w kilku gwiazdkowych hotelach.

Spotkania biznesowe.

wedding-322034_1280_1Bywa, że firmy organizują różnego rodzaju konferencje w czasie których są omawiane różne sprawy biznesowe lub w celu pozyskania inwestorów i klientów. W takim wypadku szukane jest miejsce z salą konferencyjną. Dobrym pomysłem jest urządzenie takiego spotkania w domu gościnnym lub w pensjonacie. Dla firmy organizacja spotkań biznesowych w innym miejscu niż w siedzibie firmy jest dużym plusem.

Dlaczego? Ponieważ nie muszą zajmować się żadnymi kwestiami organizacyjnymi. Personel zajazdu organizuje katering, salę konferencyjną i tego typu rzeczy. Możemy zażyczyć sobie mównicy, projektora lub stołu konferencyjnego oraz innych rzeczy potrzebnych do przeprowadzanie spotkania. Dodatkowo możemy liczyć na obsługę hotelu w czasie podawania posiłków. Jeżeli chodzi o jedzenie mamy do wyboru albo szwedzki stół albo określone posiłki. Jeżeli wybierzemy opcję drugą musimy wiedzieć ile osób znajdzie się na spotkaniu oraz zaplanować ułożenie jego członków. Natomiast w obu przypadkach musimy zadbać o to by nie zabrało jedzenia. Pamiętajmy, że nie warto na tym oszczędzać więc nie warto wybierać podrzędnego domu gościnnego. Warto wybrać taki, który ma dobrą opinię oraz zaspokoi wszelkie nasze potrzeby.

Spotkania integracyjne.

Firmy często organizują różnego rodzaju imprezy integracyjne. Mają one na celu integrację pracowników lub różnego rodzaju podsumowania. Wiele firm ma w zwyczaju co roku wystawianie bankietu w czasie, którego nagradzani są najlepsi pracownicy oraz przedstawiana jest strategia firmy na kolejny rok. W takim wypadku zapewnione jest wyżywienie oraz miejsce do siedzenia. Jeżeli firma ma takie możliwości może również zatrudnić DJ`a lub zespół muzyczny, który umili imprezę muzyką.

Jak więc widać w różnych przypadkach potrzebne są nam miejsca zapewniające noclegi lub miejsca do imprez. Jeżeli zdecydujemy się na różnego rodzaju motele, pensjonaty lub domy gościnne możemy być pewni profesjonalizmu. Jeżeli nie chcemy sami organizować zabaw możemy wynająć różne firmy, które zrobią to za nas.

Źródło: Konferencje i imprezy integracyjne – Best Inn Bydgoszcz