Owijki z tworzyw sztucznych

Maszynki do tatuaży bywają z reguły dość wygodne i łatwe w obsłudze, aczkolwiek częściej niż rzadziej okazuje się iż osoby z większymi dłońmi mają problem z ich używaniem. Niektóre modele maszynek bywają jednak dość niekomfortowe, i sprawiają wiele trudności podczas prób tworzenia precyzyjnego tatuażu o bardzo wysokim poziomie detali.

Owijki do maszynek tatuatorskich

owijka na gryfJednym z najczęściej pojawiających się problemów jest bardzo niewielki rozmiar maszynek, szczególnie w okolicach gryfu, który uniemożliwia trzymanie maszynki osobom większym, a tym samym wyklucza tworzenie dzieł szczegółowych. Owijka na gryf maszynki jest najczęściej stosowanym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem problemu zbyt cienkiej i niewygodnej maszynki, bardzo tanim i szybkim, a jednocześnie działającym doskonale. Owijki na maszynki zazwyczaj są długimi linkami z miękkiego, elastycznego tworzywa, lub paskami takiego materiału, które pozwalają na stworzenie chwytu na palce w okolicy gryfu, który będzie umożliwiał swobodne korzystanie z maszynki każdej osobie. W podobny sposób ulepszane są te maszynki, które nie mają zbyt komfortowej obudowy, i należą do bardziej niewygodnych narzędzi. Owijki mogą być zawiązywane na obudowie maszynki luzem, lub przyklejane za pomocą delikatnych klejów do tworzyw sztucznych, jeśli właściciel maszynki chce zmodyfikować ją na stałe. W innym wypadku, owijki są łatwe do ściągnięcia w dowolnym momencie, a po zdjęciu mogą być założone na innej maszynce wedle potrzeby.

Owijki są bardzo tanie i ogólnodostępne, więc najczęściej zdarza się iż artyści zaopatrują się w nie podczas uzupełniania zapasów tuszu czy zakupu części zamiennych do maszynek. Przydają się one w wielu sytuacjach, więc salony zwykle mają takowe w inwentarzu nawet jeśli nie są używane.